سن سباستین | San Sebastian

مشخصات شاخص

کشور: اسپانیا
جمعیت: ۱۸۶٬۱۲۲
پیش شماره تلفن: ۹۴۳ (۳۴)+
ساعت:

شرح

سن سباستین شهری در کشور اسپانیا و مرکز استان گوئیپوسکوای این کشور در بخش خود مختار باسک است. این شهر که در کرانه خلیج کوچک بیزکی واقع شده، یکی از زیباترین و معروف‌ترین سواحل اروپا محسوب می‌شود. مناظر ساحلی بی‌نظیر در میان کوه‌های زیبای برافراشته اطراف شهر و طبیعتی زیبا و بی‌همتا، شهر سن سباستین که در جنوبی‌ترین نقطه اروپا واقع شده را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری این قاره تبدیل نموده است. همراه ایلیا گشت این بندر بی‌نظیر اروپایی را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر سن سباستین

شهر سن سباستین که به دونوستیا نیز معروف است، بیشتر به خاطر فستیوال فیلم‌های بین‌المللی‌اش که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، در دنیا شهرت یافته است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌ها در قاره اروپاست که با شواهد به دست آمده از برخی مناطق آن، قدمت سکونت انسان در آن به 24 تا 22 هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. بر اساس گفته‌های باستان‌شناسان نیز اولین نشانه‌ها از حضور دائمی انسان در منطقه آمتزگانا دیده شده که سنگ نوشته‌ها و وسایلی مانند چاقو در آن یافت شده است. با این وجود تاریخ پیدایش آن به عنوان یک شهر مسکونی به قرن 12 میلادی برمی‌گردد که یادگارهای زیادی نیز از دوران قرون وسطی همچنان در شهر باقی مانده‌اند. 

اقتصاد

چرخ اقتصاد این شهر بیشتر بر دوش صنعت گردشگری آن استوار است که علاوه بر داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان، با داشتن جاذبه‌های مصنوعی بی‌همتای دیگری مانند آکواریوم معروف سن سباستین، رونق به سزایی در گردشگری یافته است. 

گردشگری

سواحل زیبا و دلفریبی مانند لاکونچا، اوندارتا، لازوریولا و اماکن تاریخی بسیار زیبای مانند کلیسای دل بوئن پاستور، کلیسای باسیلیکا د سانتا ماریا دلکورو، منطقه قدیمی شهر و قصر سلطنتی میراندا از جمله جاذبه‌های بسیار دیدنی آن هستند. 

جغرافیا

این شهر که در سواحل جنوبی جزایر بیسکای و در شمال منطقه باسک واقع شده، در صد کیلومتری شهر بیلبائو پایتخت سرزمین باسک قرار گرفته است.

آب و هوا

اقلیم اقیانوسی با بارندگی فراوان در تمام فصول سال بر این منطقه چیره شده است. به همین دلیل تابستان‌های خنک و زمستان‌های ملایمی را تجربه می‌کند. 

دیدنی‌ها