سن پابلو | San Pablo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۶۶,۰۶۸
پیش شماره تلفن: ۴۹(۶۳)+
ساعت:

شرح

سن پابلو شهری بسیار زیبا و رویایی در استان لاگونا در کشور فیلیپین است که یکی از زیباترین آبشارهای این کشور یعنی آبشار لاباسین را در دل خود جا داده است. جنگل‌های استوایی بسیار زیبا، طبیعتی سرسبز و منحصر به فرد، آبشارهای فوق‌العاده جذاب در این شهر همراه جاذبه‌های دیدنی دست‌ساز انسان باعث شده سالانه میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا جذب این شهر گران فیلیپینی شوند. اگر قصد سفری رویایی و خاطره انگیز به جنوب شرق آسیا را دارید، ایلیا گشت به شما سن پابلو سیتی را پیشنهاد می‌دهد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر سن پابلو

سن پابلو که با نام رسمی سیتی سن پابلو شناخته می‌شود یک شهر کلاس اول در فیلیپین است که عمده شهرت خود را مدیون رستوران زیبای ساخته شده در زیر آبشار لاباسین است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور تاریخی فیلیپین می‌باشد. از نظر مساحتی بزرگ‌ترین شهر و از نظر جمعیتی ششمین شهر پر جمعیت این کشور است. این شهر با داشتن هفت دریاچه زیبا به نام‌های سامپالوک، پالاکپاکین، بونوت، پاندین و یامبو، موهیکاپ و کالیپاتو به شهر هفت دریاچه در فیلیپین نیز شهرت یافته است. این شهر از سال 1910 متعلق به بخشی از قلمروی مذهبی کلیسای کاتولیک رمی لیپا بوده و از 28 نوامبر سال 1967 به یک اسقف نشین اعظم مستقل تبدیل شده است. 

گردشگری

منطقه تفریحی و گردشگری فوق‌العاده جذاب ویلا اسکودرو با اتاق‌های دنج، موزه، قایق‌های گردشگری، باغ گیاه‌شناسی و چیزهای عجیب غریب و رستوران منحصر به فرد زیر آبشار لاباسین، بارزترین ویژگی گردشگری این شهر است. در این رستوران زیر آبشار که نیمی از میزها و نیمکت‌های آن بر روی آب قرار گرفته‌اند غذاهای محلی خوشمزه ارائه می‌شود. اما نکته جالب در مورد آبشار لاباسین این است که آبشار طبیعی نبوده و در واقع یک سرریز آب اضافی سد اولین نیروگاه هیدروالتریک فیلیپین است که در سال 1929 ساخته شده است.

جغرافیا و آب و هوا

این شهر در بخش جنوبی و در منطقه‌ای بسیار تاریخی و قدیمی در استان لاگونا واقع شده است. این منطقه توسط سه کوه باناهوا، ماکیلینگ و سیرا مادرا احاطه شده است. قرار گیری در این چنین منطقه‌ای باعث شده که این شهر از نظر آب و هوایی سرد و پر بارش و از طرفی دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعی بسیار از جمله‌ها آبشارها و دریاچه‌های زیبا شود. 

دیدنی‌ها