سان گیل | san gil

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۲,۹۹۸
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

سان گیل شهری در بخش سانتاندر در شمال شرقی کلمبیا است. این شهر بعد از بوکارامانگا و بارانکابرمژ ، سومین منطقه بزرگ شهری است. سان گیل که در سال 1689 تاسیس شد بیش از 300 سال قدمت دارد. در سال 2004 به لطف فرصت های فعالیت در فضای باز از قبیل قایقرانی ، غارنوردی ، قایقرانی و پیاده روی ، به طور رسمی پایتخت توریستی منطقه شناخته شد. تاریخ سن گیل به دوران قبل از کلمبیا برمی گردد ، زمانی که در آن ساکن بومیان بومی به نام گوان ها واقع شده بود. فتح اسپانیایی در دوره استعمار تقریباً قبایل محلی را ریشه کن کرد. این شهر در 17 مارس 1689 توسط دون گیل کابرا داوالوس و لئوناردو کوره دو بتانکورت به طور رسمی تاسیس شد. براساس منابع رسمی ، سان گیل در دوره استقلال کلمبیا نقش مهمی ایفا کرده است. شورشیان “کمونروس” از مناطق اطراف ، متحد ، به پایتخت ، بوگوتا سفر کردند و برای استقلال کشور جنگیدند ،. اکثریت جمعیت در منطقه شهری ساکن هستند. نود و هشت درصد خانه ها به برق ، 90.3٪ به آب جاری و 84.1٪ به سیستم فاضلاب دسترسی دارند.

در سال 2004 ، سان گیل به عنوان پایتخت توریستی منطقه معرفی شد. این منطقه چندین فرصت فعالیت در فضای باز ، مانند قایقرانی  ، ، پیاده روی و غارنوردی را ارائه می دهد. شرکت های محلی بسته به سطح مهارت ، بسته های قایق سواری را از طریق رودخانه های مختلف ارائه می دهند. “Parque el Gallineral” ب ا درختان بارور شده خزه ای که شبیه ریش است ، یک مقصد محبوب است. هزینه ی ورودی کمی دارد. این پارک دارای چندین مسیر است که از منطقه 10 هکتاری آن و کنار رودخانه اصلی شهر “ریو فونس” می گذرد. نام این پارک از درختان مشخص “گالینرو” در سال 1867 که در کل منطقه کاشته شده اند آمده است. رایج ترین مکان ملاقات در شهر و قطب زندگی شبانه است. کلیسای جامع اصلی این شهر که در سال 1791 ساخته شده و در سال 1965 بازسازی شده است ، در این منطقه قرار دارد.

شهر سان گیل همچنین دارای یک کابل بلند 6.3 کیلومتری ، یکی از طولانی ترین طول جهان در گروه خود است ،  که سوار آن در کنار دره و در فلات به نام “Mesa de    los Santos” است. باریکارا ، یک شهر کوچک استعماری تقریبا 20 دقیقه با سان گیل فاصله دارد ، یکی دیگر از مکانهای محبوب است. در حاشیه دره کانیون شیکاموچا واقع شده و منظره ای زیبا از کنار دره و دره رودخانه سوارز را به شما ارائه می دهد. این شهر به دلیل حفظ معماری استعماری و خیابان های سنگی به عنوان “یکی از زیباترین شهرها در کل ملت” شناخته می شود. سن گیل به خوبی با بقیه کشورها ارتباط دارد. با استفاده از طریق هوا از طریق “Los Pozos” یک فرودگاه کوچک منطقه ای برای پروازهای مستقر و پروازهای تجاری فصلی متصل می شود.

اقتصاد سان گیل

علاوه بر جهانگردی ، اقتصاد منطقه سان گیل به شدت به کشاورزی متکی است. محصولاتی از قبیل دخانیات ، نیشکر و قهوه معمولاً در مزارع اطراف آن  که عمدتا در بازار اصلی شهر تجاری می شوند ، پرورش می یابند. یکی از مهمترین کارآفرینان تاریخی منطقه ، خوزه ماریا روضه گومز معروف به ” Conde de Cuchicute” بود که علی رغم عجیب بودن ، توسعه تولید قهوه را تحت فشار قرار داد و به تأسیس اولین بانک و نیروگاه برق آبی برای منطقه کمک کرد.