سن دیگو | San Diego

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٫۲۵۵٫۵۴۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱۶۱۹
ساعت:

شرح

سن دیگو یک شهر ساحلی در جنوب کالیفرنیا واقع در گوشه جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است. بر اساس آمارگیری سال ۲۰۰۵ جمعیت آن ۱٫۲۵۵٫۵۴۰ نفر برآورد شده‌ است. 

این شهر دومین شهر بزرگ کالیفرنیا و هشتمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در این شهر حضور و پایگاه بسیار گسترده‌ای دارد.

اقتصاد

این شهر بطور زمینی به شهر تیخوانا در مکزیک متصل است و افراد زیادی بین مرز این دو شهر روزانه در رفت‌ و آمد بسر می‌برند. مهمترین فرودگاه این شهر فرودگاه بین‌المللی سن دیگو است. سن دیگو ترالی نام خطوط راه آهن شهری این شهرستان است. بزرگترین پایگاه نیروی دریایی آمریکا در این شهر قرار دارد و صنایع وابسته بسیاری (همانند شرکت جنرال اتمیکز) از این جهت نیز در اینجا مستقر هستند.

جاذبه ها

جایی است که در آن انتخاب کردن یک برنامه کامل سفر سختترین کار است. جاهای دیدنی این شهر مانند سواحل زیبا، پارک های سرسبز، منطق تاریخی و سرگرمی های فراوان مانند غواصی، چتربازی، قایق سواری، گلف و بسیاری امکانات تفریحی دیگر باعث شده تا این شهر به یکی از مناطق اصلی گردشگری ایالت کالیفرنیا بدل شود.

جایی که برای نخستین بار در سواحل غربی آمریکا توسط اروپایی ها کاوش شد و بنیان به وجود برترین ایالت آمریکا نهاد. علاوه بر جاذبه های گردشگری این شهر هوای معتدل نیز گردشگران زیادی را در سراسر سال به این سمت جذب می کند.

باغ وحش

باغ وحش این شهر یکی از بهترین باغ وحش‌های کشور است. سی ورلد در سن دیگو نیز یکی از ۳ شعبه مشهور خود را دارد.

جشنواره ها

 1. جشنواره بیگ بی بوم (Big Bay Boom) : این جشنواره که در 4 جولای برگزار می شود محل یکی از بزرگترین آتش بازی های سراسر کشور آمریکاست که حدود 500 هزار گردشگر را به خود جذب می کند. این جشن در نقاط مختلف خلیج سن دیگو مانند جزیره هاربر، دهکده سی پرت و دیگر نقاط شهر از ساعت 9 شب به صورت همزمان اجرا می گردد.
 2. جشنواره سن دیگو (San Diego County Fair) : این جشنواره که بازدید کنندگانی از سراسر دنیا را به خود جذب می کند یکی از بزرگترین
  جشنواره های آمریکا محسوب می شود. این جشنواره محل نمایش غذاهای محلی، فرهنگ و هنر سن دیگو است که با موسیقی و آتش بازی همراه است. این جشنواره معمولا در ماه جولای برگزار می گردد.

از جمله جاذبه های سن دیگو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ناحیه گسلمپ (Gaslamp Quarter)
 2. شهر قدیمی (Old Town)
 3. پل کرونادو (Coronado Bridge)
 4. دهکده سی پرت (Seaport Village)
 5. موزه دریایی (Maritime Museum)
 6. فانوس دریایی الد پینت لوما (Old Point Loma Lighthouse)
 7. موزه هوافضا (Aerospace Museum)
 8. ال پرادو (El Prado)
 9. مرکز همایش سن دیگو (San Diego Convention Centre)
 10. مرکز هنر دهکده اسپانیایی (Spanish Village Art Centre)
 11. بنای یادبود ملی کابریلو (Cabrillo National Monument)