سن آنتونیو | San Antonio

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۳۲۷٬۴۰۷ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

سن‌آنتونیو یا سان آنتونیو یکی از شهرهای ایالت تگزاس در ایالات متحده آمریکاست. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای آمریکاست.

تاریخچه و وجه تسمیه

این شهر از نظر تاریخی یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایالت تگزاس و قلب تاریخی آن محسوب می‌شود . نبرد تاریخی آلامو ، یکی از قلعه‌های تاریخی آمریکا، نیز در این شهر قرار دارد.

نامگذاری این شهر نیز برمی‌گردد به سال 1691 و زمانیکه بومیان و سرخپوستان در این منطقه سکونت داشتن. در آن زمان نام این منطقه را « یاناگوانا » گذاردند. بعدها میسیونرهایی که از پرتغال آمده بودند و در راس آنها پدر آنتونیو الیوارز در سال 1781 شهر سن آنتونیو را پایه ریزی کرد.

همچنین گفته می‌شود چون اولین مهاجران اروپا این شهر در روز 13 ژوئن کشف کردند و چون این روز سالروز درگذشت آنتونیوی لیسبونی ، ، قدیس کاتولیک پرتغالی در قرن 12 و 13 بود، بنابراین اسم این شهر را نیز بر اساس نام او انتخاب کردند.

دومین برج بلند آمریکا برج سن آنتونیو با 229 متر ارتفاع و 952 پله است. گفته می‌شود بلندای این برج فقط 90 متر از برج ایفل کمتر است.این برج در سال 1968 و به منظور برگزاری یک نمایشگاه بین المللی بنا شد. این برج دارای بخشهای مختلف از جمله سینمای 4 بعدی ، رستورانهای مختلف و امکان بازدید از شهر است.

یونسکو سال ۲۰۱۷ این شهر را بعنوان یکی از دو «شهر خلاق در آشپزی» آمریکا معرفی کرد. 

از دیگر مراسم منحصر بفرد این شهر می‌توان به مراسم جشن «فیستا» اشاره کرد. این جشن 11 روز در سن آنتونیو برگزار می‌شود و شامل مراسم مختلفی از جمله رژه گل رز توسط خانمها اشاره کرد. این جشن از سال 1891 آغاز شده و در آن زمان به جنگ گل معروف بوده است.