زالتسبورگ | Salzburg

مشخصات شاخص

کشور: اتریش
جمعیت: ۱۵۰٬۸۸۷
پیش شماره تلفن: ۰۶۶۲(۴۳)+
ساعت:

شرح

زالتسبورگ که در واقع مرکز ایالتی به همین نام در کشور اتریش و چهارمین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود، یکی از زیباترین شهرهای کوهستانی آن است که در دامنه‌های شمالی و جنگلی رشته کوه آلپ واقع شده است. این شهر دانشگاهی مشهور، موطن دو تن از موسیقیدانان برجسته دنیا یعنی یوزف هایدن و ولفگانگ آمادئوس موتسارت بوده و از همین‌رو هر ساله علاقه‌مندان و عاشقان موسیقی بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. همراه ایلیا گشت این شهر تاریخی زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی زالتسبورگ

قدمت سکونت انسان با اکتشافات صورت گرفته در شهر زالتسبورگ که به معنای نمک قلعه است، به حدود قرن پنجم قبل از میلاد و تقریبا به دوره سلت‌ها برمی‌گردد. این شهر که زمانی جزیی از ایالت باواریای آلمان بود در قرن 14 میلادی از آن اعلام استقلال نمود و در سال 1918 که امپراطوری اتریش-مجارستان از هم فروپاشیده شد و درست بعد از جنگ جهانی اول قسمتی از آلمان-اتریش جدید شد که بخش آلمانی زبان اتریش را اداره می‌کرد. پس از معاهده ورسای، جمهوری اول اتریش در سال 1919 جایگزین آلمان-اتریش شد.

گردشگری

این شهر که به شهر موتسارت شهرت یافته و خواستگاه نوشیدنی انرژی‌زای ردبول است هرساله میزبان فستیوال موسیقی زالتسبورگ می‌شود که 250 هزار گردشگر را به اینجا می‌کشاند. همچنین لوکشین فیلم آوای موسیقی یا اشک‌ها و لبخندها نیز در نزدیکی این شهر واقع شده که از این نظر هم علاقه‌مندان به فیلم جذب آن می‌شوند. همچنین برج Hohensalzburg، بنای معروف DomQuartier از جمله دیدنی‌های شهر همراه با مناظر زیبای طبیعی با چشم‌اندازهای بی‌نظیر رشته کوه‌های آلپ می‌باشند.

جغرافیا

این شهر که در دامنه‌های شمالی رشته کوه آلپ واقع شده رودخانه زالتساخ را در نزدیکی خود دارد. همچنین در 150 کیلومتری شرق مونیخ، 300 کیلومتری غرب وین و 281 کیلومتری لیوبلیانا یکی از شهرهای اسلوونی واقع شده است.

آب و هوا

زالتسبورگ اقلیمی معتدل با چهار فصل اصلی دارد. با این وجود اختلاف دمای بسیاری بین ماه‌ها و فصل‌های مختلف آن وجود دارد. بهترین ماه‌های سفر به آن جولای و آگوست یعنی تیر و شهریور می‌باشد.

دیدنی‌ها