سالوادور | Salvador

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲,۸۵۷,۳۲۹
پیش شماره تلفن: +۵۵ ۷۱
ساعت:

شرح

سالوادور| Salvador

شهر زیبا و قدیمی سالوادور، بین مردم کشور برزیل به شهری رنگارنگ و شاد معروف است. معماری این شهر با معماری اروپایی و پرتغالی منطبق است. در این شهر هر لحظه چیزی شما را شگفت زده خواهد کرد. در ادامه با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر بیشتر بخوانید.

معرفی شهر سالوادور

شهر بندری سالوادور مرکز استان باهیا در کشور برزیل است. این شهر پهناورترین شهر در شمال شرقی برزیل محسوب می شود و سومین شهر پرجمعیت برزیل پس از سائوپائولو و ریودوژانیرو است. این شهر در ساحل اقیانوس اطلس چای گرفته است. امروزه شهری غنی و پرتنوع است که با فقر و نرخ بالای جرم و جنایت دست و پنجه نرم می‌کند.

تاریخ

این شهر اولین پایتخت دستگاه حکومتی استعماری پرتغالی ‌ها بوده است. همچنین به مدت سه قرن یکی از مراکز اصلی تجارت بردگان (به ویژه آفریقایی ها) در جهان بوده که تاریخ آن به سال ۱۵۴۹ میلادی باز می گردد.این شهرتا سال ۱۷۶۳ پایتخت بزریل بود و اکثر جمعیت این شهر نژاد آفریقایی دارند. تاثیر این نژاد را می توان در فرهنگ، جشن ها و غذاهای مردم این منطقه مشاهده کرد.

گردشگری

این شهر زیبا و رنگارنگ اماکن زیادی برای جذب توریست ها و گردشگران دارد. کلیسای سائو فرانسیسکو ، بالابرهای معروف، کلیسای جامع و سواحل آن از جمله مهم ترین جاذبه های شهر هستند.