سالنتو | Salento

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳,۵۹۷
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

سالنتو یک شهر و شهرداری در شمال شرقی بخش Quindío ، کلمبیا است. شهرداری مساحتی به طول 377.67 کیلومترمربع مساحت دارد. این اولین شهرک در Quind Quo از دوران مدرن بود و اولین شهرداری که در این بخش تأسیس شده است. شهر سالنتو در 24 کیلومتری شمال شرقی مرکز استان ارمنستان واقع شده است. این شهر بیشتر از معماری استعماری سنتی خود را تقریباً در هر شهر دیگری در محور کافه ترو ، به همراه یک زندگی آرام حفظ کرده است ، و در نتیجه شهر و دره کوکورا در این نزدیکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در کلمبیا است.

سالنتو به دلیل طبیعت صلح آمیز یکی از جاذبه های مهم توریستی کلمبیا است ، اما مناظر چشمگیر ، دسترسی آسان به دره کوکورا و حفظ بیشتر قسمتهای اصلی ویژگی آن است. رستوران ها ، به ویژه رستوران های شهر ، در طبخ ماهی قزل آلا در آب شیرین تخصص دارند. که در انواع بیدها طبخ می شود و در یک پاتون بزرگ ، سرخدار از درخت چنار سبز سرو می شوند. جشنواره این شهر هر ساله در هفته اول ژانویه برگزار می شود ، همزمان با جشن های سالگرد تاسیس این شهر در 5 ژانویه.نزدیکترین فرودگاه های بین المللی فرودگاه های Brindisi و Bari  است.یک آزادراه 2 لاین سالنتو را به باری متصل می کند. خط اصلی راه آهن در لچ به پایان می رسد. سایر مناطق توسط راه آهن منطقه ای ارائه می شوند. برج های ساحلی در سالنتو برج های دیدنی ساحلی هستند ، زیرا ساحل شبه جزیره مدت طولانی در معرض حملات دریایی توسط ساراکن ها بود. اولین برجها شاید نورمن بوده است. برجهای باقیمانده تاریخی بیشتر مربوط به قرن 15 و 16 است. که اکنون تعداد زیادی از برجها در حال ویرانه هستند.

موقعیت جغرافیایی

شهرداری سالنتو در گوشه شمال شرقی بخش کوئینگو واقع شده است. با شهرداری های فیلاندیا و سیرکیا در غرب ، ارمنستان و کالکارو از جنوب غربی ، بخش تولما به شرق و بخش ریزارالدا از شمال هم مرز است. جغرافیای آن متنوع است و از حدود 1300 متر در دره های حاصلخیز غرب شهرداری به قله دائمی پوشیده از برف Nevado del Quind Quo ، که در 4750 متر بالاترین نقطه از بخش Quind Quo است ، افزایش می یابد. شهر سالنتو در یک فلات بالاتر از دره رودخانه کویندو قرار دارد. بخش دره رودخانه از سالنتو تا سر رودخانه به دره کوکورا معروف است. این شهر در ارتفاع متوسط 1895 متر از سطح دریا واقع شده است و قطرات شیب دار در کف دره در حاشیه شمالی و غربی آن قرار دارد. سالنتو به دلیل ارتفاع و مجاورت آن با کوه های مرتفع مرکزی کوردیلرا معتدل است. میانگین دمای سالانه شهر 15 درجه سانتی گراد است.

 

 

دیدنی‌ها