سالا | Sala

مشخصات شاخص

کشور: سوئد
جمعیت: ۱۲,۲۸۹
پیش شماره تلفن: (+۴۶) ۴۸۰
ساعت:

شرح

سالا | Sala

شهر زیبای سالا در بخش سالای کشور سوئد واقع شده است. جمعیت این شهر در حدود 12 هزار نفر است. برای آشنایی بیشتر با این شهر، با ایلیا گشت تا انتها همراه شوید.

معرفی شهر سالا

این شهر دارای امکان و جاذبه های معروفی برای گردشگران و توریست ها است. از جمله مهم ترین این جاذبه ها می توان به معدن نقره اشاره کرد که باعث جذب گردشگران زیادی به این شهر شده است. این معدن در فاصله ی 2.7 کیلومتری از شهر قرار گرفته است. قدمت این معدن به قرون وسطی بر می گردد.

افراد مشهور شهر

«ایوان آگولی» نقاش امپرسیونیست در سال 1869 در این شهر به دنیا آمد. برای یادبود او، یک موزه کوچک و یک پارک در مرکز شهر به او اختصاص داده شده است. این شهر همچنین محل اقامت وزیر امور خارجه سابق سوئد و معاون نخست وزیر پیشین «لنا هژلم والون» هم است. با اینکه او چندین پست وزیری در دولت سوسیال دموکرات در دهه 1980 و 1990 داشت و علی رغم حرفه ای شدن در سیاست، در این شهر مانده و هنوز در آنجا زندگی می کند. علاوه بر این ها، اریک ارسبرگ، بازیکن هاکی روی یخ در این منطقه به دنیا آمده است.

گردشگری

علاوه بر معدن نقره که در بالا درباره ی آن صحبت کردیم، چشمه ی آب گرم ساترا بران (Sätra brunn) در فاصله ی حدودا 14 کیلومتری از این شهر واقع شده است.

دیدنی‌ها