روست | Rust

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۴,۰۰۳
پیش شماره تلفن: ۰۷۸۲۲(۴۹)+
ساعت:

شرح

روست شهری در ایالت بادن-ووتمبرگ آلمان است که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است. این ایالت که از منطق طبیعی بکر و بی‌نظیری برخوردار است همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. اینجا ایالتی است که جزیره‌های مایناو و رایشناو را که از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی معرفی شده‌اند را در خود جای داده است. همچنین بزرگ‌ترین دریاچه آلمان که محل تلاقی آلمان، سوییس و اتریش است نیز در این ایالت واقع شده است. همراه با ایلیا گشت این شهر را بهتر بشناسیم.

معرفی شهر روست

شهر روست در نزدیکی مرز آلمان و با دو کشور سوییس و فرانسه واقع شده است. همچنین در شمال خود با شهر اوفنبورگ و در سمت جنوب خود با شهر فرایبورگ که در نزدیکی جنگل سیاه است، همسایه می‌باشد. این شهر نیز همچون خود ایالت بادن ووتمبرگ از طبیعتی رنگارنگ و زیبا همراه با روستاهای قدیمی و توریستی برخوردار است. اما مهم‌ترین نکته در مورد این شهر وجود یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های اورپا در نزدیکی آن است. اورپاپارک که هر ساله میزبان شمار فراوانی توریست به این منطقه شده و منبع درآمد فوق‌العاده‌ای برای ساکنین منطقه فراهم آورده در نزدیکی این شهر واقع شده است.

اروپا پارک

این پارک بی‌نظیر و منحصر به فرد که بزرگ‌ترین شهربازی آلمان است با 950 هزار مترمربع وسعت در سال 1975 افتتاح شد. از آن سال تا کنون هرساله به کیفیت و ابزارهای بازی و تفریحی آن افزوده می‌شود. اروپا پارک با بیش از ۴٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۰۹ پس از دیزنی‌لند فرانسه دومین مکان تفریحی پربازدید اروپا لقب گرفت. در حال حاضر این پارک با وسایل بازی و تفریحی جذاب، مدرن و باکیفیتی که دارد روزانه می تواند از ۵۰ هزار بازدیدکننده استقبال کند.

همچنین درآمد سالانه ی آن در حدود ۳۰ میلیون یورو تخمین زده می‌شود. این پارک از چندین قسمت موضوعی تشکیل شده است که هر کدام به یکی از کشورهای اروپایی اختصاص یافته‌اند. در این شهربازی استثنایی 12 ترن قدیمی که قدیمی‌ترین آنها با نام  Alpenexpress Mine Train شناخته می‌شود و بخشی از آن از یک معدن الماس قدیمی عبور می‌کند وجود داشته، جدیدترین ترن آن Arthur نام دارد که یک ترن هوایی معلق است و بخشی از آن در فضای باز قرار گرفته، بخش دیگر آن سرپوشیده است و با تونل وحشت ترکیب شده است.