روسه | ruse

مشخصات شاخص

کشور: بلغارستان
جمعیت: ۱۴۹,۶۴۲
پیش شماره تلفن: ۳۵۹+
ساعت:

شرح

روسه پنجمین شهر بزرگ بلغارستان است. روسه در شمال شرقی کشور ، در ساحل سمت راست دانوب ، روبروی شهر رومانی Giurgiu ، تقریباً 75 کیلومتری جنوب بخارست است ، پایتخت رومانی ، 200 کیلومتری از دریای سیاه بلغارستان واقع شده است. این مهمترین بندر رودخانه بلغارستان است و بخش مهمی از تجارت بین المللی این کشور را در اختیار دارد. روسه به خاطر معماری نئو باروک و نئو-روکوکو قرن نوزدهم و بیستم شناخته شده است که گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. این غالباً وین کوچک خوانده می شود. پل دوستی روژ-جورگیو ، تا 14 ژوئن 2013 تنها در بخش مشترک بلغاری-رومانیایی دانوب ، از رودخانه در اینجا عبور می کند. روسه زادگاه برنده جایزه نوبل ادبیات الیاس کانتی و نویسنده مایکل آرلن است.

روسه در ساحل سمت راست رودخانه دانوب ، که ساحل بلند است ، دارای دو تراس زیر آب و سه تراس رودخانه در 15 تا 22 متر ، 30 تا 66 متر ، و 54 تا 65 متراست. متوسط ​​ارتفاع 45.5 متر AMSL است. منطقه شهری بیضی تقریباً 11 کیلومتری است که در امتداد رودخانه جریان دارد. این شهر از جزیره متصل به زمین  Matey و دهانه Rusenski Lom در غرب به تپه  Srabcheto    در شرق امتداد دارد. در طول قرن بیستم ، با جابجایی دهان Rusenski Lom به غرب و همچنین با جابجایی خود این بانک با بزرگراه خود به طور قابل توجهی به سمت شمال ، انتهای غربی شهر به طور قابل توجهی تغییر یافت. تپه سرابیردر جنوب شهر قرار دارد و از ارتفاع 159 متر برخوردار است. برج تلویزیون روسی در آنجا باقیمانده از لونتتابیا ، استحکامتی پیشین ترکیه ساخته شده است. یک افسانه مشهور ادعا می کند که نام Ruse از فنلاندی ruskea گرفته شده است ، یا نام بنیانگذار زن این شهر که نام آن Rusa بوده و به معنی “موهای قهوه ای” است. در سده های سیزدهم و چهاردهم میلادی ، در زمان امپراطوری دوم بلغارستان ، شهرک غنی شده ای به نام Rusi که اولین بار در سال 1380 از آن یاد شده است ، در نزدیکی ویرانه های شهر روم اولیه ظاهر شد.

آب و هوای روسه

روسه آب و هوای قاره ای با تابستانهای بسیار گرم و زمستانهای نسبتاً سرد دارد. دمای زمستان اغلب زیر 0 درجه سانتیگراد ، گاهی اوقات حتی تا 20 درجه سانتیگراد فرو می رود. در تابستان، متوسط دما 25 درجه سانتی گراد است. درجه حرارت در اواسط تابستان در مرکز شهر به 35 تا 40 درجه سانتیگراد می رسد و در طی شب ها از 18 تا 20 درجه سانتیگراد باقی می مانند. در طول بهار و پاییز ، دمای روز بین 17 تا 22 درجه سانتیگراد تغییر می کند و بارش در این مدت بیشتر از تابستان است ، با دوره های باران بیشتر اما در عین حال ملایم. بالاترین دمای ثبت شده 44.0 درجه سانتیگراد و کمترین دما 22.8 درجه سانتیگراد بود.