شهر روندو

rundo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۳,۴۳۱
پیش شماره تلفن: ۶۶+
ساعت:

شرح

روندو پایتخت منطقه کاوانگو- شرقی ، نامیبیای شمالی است ، در مرز با آنگولا در سواحل رودخانه کاوانگو در حدود 1000 متر از سطح دریا واقع شده است. این مکان معمولاً میانگین بارندگی سالانه 565 میلی متر را دریافت می کند ، اگرچه در فصل بارانی 2010/2011 ، 757 میلی متر اندازه گیری شد. روندو به سرعت در حال رشد است. در سال 1936 آن را به عنوان محلی به عنوان فرماندار محلی جایگزین Nkurenkuru به عنوان مرکز منطقه Kavango شد.

این شهر از آن زمان به یک شهر چند زبانه از منطقه کاوانگو تبدیل شده است و در حال حاضر برای کاوانگو شرقی است و فقط اخیراً وضعیت رسمی آن را دارد. به یک شهر تغییر یافته است. از سال 1993 ، کلیسای جامع سنت مری آن مکان اسقف اعظم ارتدوکس کلیسای کاتولیک رومی روندو است.این شهرتوسط یک شورای شهر اداره می شود که هم اکنون هفت کرسی دارد.

Rundu Open Market مشهورترین و بزرگترین بازار آزاد شهر است. این کشور در سال 1996 با همکاری دولت نامیبیا و دولت لوکزامبورگ تأسیس شد. فرودگاه روندو که بیشتر برای گردشگری و باربری مورد استفاده قرار می گیرد ، 5 کیلومتر (3.1 مایل) جنوب غربی شهر است. بیمارستان دولتی روندو در مرکز شهر ، در خیابان خیابان مارکوس Siwarongo واقع شده است. این بزرگترین بیمارستان در شرق کاوانگو است. روندو خانه بسیاری از کارگران چوب  است و دارای یک بازار کاروان از چوب نزدیک بازار آزاد است.

رستوران های محلی

چندین رستوران محلی از غذاهای سنتی از جمله ماگانو ، آجیل زمینی ، گوشت بو داده و ماهی های موجود در رودخانه اوکاگوگو استفاده می کنند. پنج موسسه عالی در این شهروجود دارد ، یعنی کالج آموزش روندو ، انستیتو آموزش آزاد  IOL ، مرکز آموزش حرفه ای روندو ، کالج یادگیری باز و کالج  Triumphant. دانشگاه نامیبیا و پلی تکنیک نامیبیا هر دو مراکزی را پشتیبانی می کنند که برای دانشجویانی که از راه دور تحصیل می کنند ، پشتیبانی می کنند. شش مدرسه متوسطه در این شهر وجود دارد: دبیرستان رندو ، دبیرستان دکتر الپو مبابا ، دبیرستان دکتر رومانوس کامپونگو ، دبیرستان الیاس نرومبا دبیرستان ، نووردگرن و دبیرستان کامونوکو.

محدوده جغرافیایی روندو

قدیمی ترین خانه های روندو در منطقه Katutura قرار دارند. این خانه ها عمدتاً دو خانه خوابه با حیاط خلوت های بزرگ هستند حتی اگر در مجاورت منطقه تجاری مرکزی واقع شده باشند. در غرب Tutungeni است که به معنی “بیایید بسازیم” است. این منطقه قبلاً توسط مدیران محل کار تجاری سفید پوستان اشغال شده بود ، اما اکنون برای هر خریدار مایل به نیاز به یک محله آرام باز است. در شرق صفری است. خانه هایی با قیمت متوسط ​​وجود دارد که در دهه 1970 ساخته شده است. این سه منطقه اصلی بر زندگی مسکونی این شهر تا اوایل هزاره در سال 2000 تسلط داشتند ، هنگامی که پروژه های جدید مسکن توسط O’B Davids Properties یک منطقه مسکونی جدید به نام پارک هزاره ساختند. پس از آن دو نفر دیگر به ترتیب توسط NHE ، کوئینز و کینگز پارک ساخته شده اند.  

آب و هوای روندو

روندو دارای آب و هوای نیمه خشک و گرم است،  دارای تابستانهای گرم و زمستانهای نسبتاً معتدل میباشد.  این منطقه حتی اگر دارای آب و هوای نیمه خشک و گرم باشد ، در طول زمستان تغییر دما زیاد در روز را در طول زمستان تجربه می کند که میانگین دمای آن تقریباً 26 درجه سانتیگراد و میانگین دمای پایین در 6 درجه سانتیگراد است. این نوسان زیاد در دمای روزانه در بین مناطقی که دارای آب و هوای نیمه خشک سرد است ، معمول تر است. در طول تابستان ، تغییر درجه حرارت روزانه کمتر برجسته می شود. متوسط ​​بارش سالانه 568 میلی متر است.