ریبه (ribe)

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۸,۳۱۵
پیش شماره تلفن: ۴۵+
ساعت:

شرح

ریبه

ریبه یک شهر دانمارکی در جنوب غربی جوتلند است. تا اول ژانویه 2007 ، ریبه کرسی هر دو شهرداری اطراف و ایالت بود. اینک بخشی از شهرداری بزرگ شده Esbjerg در منطقه جنوب دانمارک است. ریبه قدیمی ترین شهر در دانمارک است که در اوایل قرن هشتم میلادی در عصر آهن آلمانی به وجود آمده است. در دهه اول قرن هشتم تأسیس شد  و اولین بار در سندی به نام 854 تأیید شد. این شهر قدیمی ترین شهر موجود در دانمارک است. این شهر در سال 2010 سیزدهمین سالگرد جشن خود را جشن گرفت. هنگامی که انصار اسقف اعظم هامبورگ-برمن ، با عنوان “ماموریت مسیحیت به شمال” را تنظیم کرد ، وی در حدود سال 860 ، درخواست کرد که به شاه هوریک دوم دانمارک ، اولین کلیسای اسکاندیناوی در ربیه ساخته شود. این اتفاقی نبود ، زیرا ریبه قبلاً در آن مقطع یکی از مهمترین شهرهای تجاری اسکاندیناوی بود.

با این وجود اسقف ، و بنابراین کلیسای جامع ، در ریبه فقط از سال 948 تأیید می شود. کاوش های باستان شناسی اخیر در ریبه منجر به کشف بین 2000 تا 3000 قبر مسیحی شده است. آنها متعلق به قرن نهم است که نشان می دهد جامعه بزرگی از مسیحیان در آن زمان با وایکینگ ها مسالمت آمیز زندگی می کردند. کاوش های انجام شده بین سال های 2008 و 2012 همچنین جزئیات بیشتری را درباره کلیسای اصلی ساخته شده توسط انصار نشان داده است.

جاذبه های دیدنی

ریبه دارای بسیاری از بناهای قدیمی به خوبی حفظ شده ، کلیسای جامع ریبه است و حدود 110 خانه تحت حمایت میراث فرهنگی قرار دارند. قدیمی ترین شهربازی دانمارک در شهر Von Støckens Plads یافت می شود. این بنا در سال 1496 بنا شده و در سال 1709 توسط شهر برای استفاده به عنوان تالار شهر خریداری شد. ریبه در اوایل دوره قرون وسطا به عنوان یک مرکز مهم تجارت یا محل استقرار ، که در درجه اول اروپا غربی و اسکاندیناوی را به هم وصل می کرد شکوفا شد. کلیسای جامع ریبه در سال 1150 تحت سلطنت فعلی اسقفها ، که در بالای کلیسای قبلی ، احتمالاً کلیسای انصار ، ساخته شده در 860 ساخته شده است ، ساخته شد.

بسیاری از ویژگی های فرهنگی و زیست محیطی در ریبه وجود دارد. در میان نکات برجسته فرهنگی، کلیساها و موزه های برجسته وجود دارد. فلور و جانوران ، در حالی که بخش عمده ای از توسعه دست بشر و تبدیل زمین های کشاورزی اطراف آن استهلاک می شوند ، جنبه های قابل توجه محیط طبیعی را حفظ می کنند. رودخانه ریبه در سطح شهر جاری می شود  و میزبان عناصر خاصی از زیستگاه ساحلی است. برخی از حیوانات قابل توجه پرندگان در داخل و در نزدیکی شهر یافت می شوند. استخر سفید اروپایی ، سیکونیا ، یکی از ساکنان تاریخی این شهر است و تصمیم دارد لانه هایی را در بالای دودکش ها بسازد. این پرنده به دلیل تبدیل زمین های کشاورزی و همچنین خشکسالی های موجود در دامنه زمستان خود در آفریقا ، به طور پیوسته در جمعیت اروپا کاهش یافته است.