جزیره رودس | Rhodes

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۱۱۷٬۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۲۲۴۱–۲۲۴۷
ساعت:

شرح

جزیره‌ رودس در کشور یونان و در جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل ترکیه واقع شده‌است. این جزیره در دریای اژه واقع شده و از نظر مساحت و جمعیت بزرگ‌ترین جزیره دودکانیسا است. این جزیره به دلیل شگفتی ها و مکان های تاریخی بی‌نظیرش از شهرت زیادی برخوردار است و از بهترین مقاصد گردشگری در کشور یونان به شمار می رود. با ایلیا گشت همراه شوید تا با این جزیره شگفت‌انگیز بیشتر آشنا شویم.

معرفی جزیره رودس

رودس جزیره ای منحصر به فرد با ۱۱۷٬۰۰۰ نفر جمعیت است که هم برای گردشگرانی که دنبال آرامش هستند مکانی ایده‌آل است و هم برای آنان که به دنبال سفری پرجنب و جوش هستند. خط ممتد سواحل این جزیره با وجود ۳۰۰ روز آفتابی در سال و همچنین تپه ها و دره های سرسبز از جمله جاذبه های این جزیره زیباست.

مجسمه غول رودس

تندیسی غول پیکر از جنس برنز از هلیوس (خدای خورشید) در ورودی بندر این شهر قرار داشته است و به همین دلیل به غول رودس معروف گشته‌ است. این تندیس، پس از ساخته شدن تنها ۵۶ سال پابرجا بود، اما به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان اعلام شده است. این مجسمه عظیم در 280 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شد و در زلزله ای که در 224 سال قبل از میلاد رخ داد نابود گشت و امروزه هیچ اثری از آن باقی نمانده است. طبق تاریخ این مجسمه بزرگ، حتی پس از آن که بر روی زمین افتاده بود هم بسیار بزرگ و شگفت‌انگیز بود. این غول تنها یک تندیس عظیم نبود بلکه نماد اتحاد مردم رودس به شمار می‌رفت.

شهر قدیمی

منطقه ای در جزیره رودس شهر قدیمی نام دارد که از جمله بهترین شهرهای حفظ شده قرون وسطی قاره اروپا است. این منطقه تاریخی دیوارهایی محکم و قوی، قلعه‌ای زیبا و چشمگیر، مسیرهای هموار و قصرهایی ساخته شده با سنگ‌های زیبا دارد که بسیار دیدنی است.

دیدنی‌ها