کیتو | Quito

مشخصات شاخص

کشور: اکوادور
جمعیت: ۱٬۳۹۷٬۶۹۸ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۲
ساعت:

شرح

کیتو ( سن‌فرانسیسکو د کیتو ) پایتخت کشور اکوادور است و در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده است. این شهر پس از گوای‌اکیل دومین شهر پرجمعیت در اکوادور است.

این شهر بزرگ در میان رشته کوه های شمال اکوادور قرار دارد و رودخانه گوایابامبا از کنار آن می گذرد.

این شهر  با وجود اینکه نزدیک به 480 سال قدمت تاریخی دارد و در طول این مدت تغییر و تحول های زیادی را شاهد بوده، اما هنوز هم به ریشه های خود وفادار مانده و فرهنگ خود را حفظ کرده است. دلیل این مدعا معماری و نمای ساختمان های این شهر است که به نوعی از جاذبه های دیدنی آن به حساب می آیند.

با توجه به اینکه این شهر روی خط استوا قرار دارد، طبیعت آن بسیار سرسبز و زیباست. جنگل های انبوه در کنار رودهای خروشان، کوه ها و صخره های مرتفع و جذاب، آبشارهای وسیع و آتشفشان ها که از جذابیت های مخصوص این شهر هستند، همگی از جمله جاذبه های طبیعی این شهر هستند که شما را ترغیب می کنند تا از آن دیدن کنید.

کیتو دارای یک منطقه تارخی است این محله که حدودا ۲۷۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد، آنقدر دیدنی و جذاب است که به راحتی متوجه می شوید که چرا در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. کلیساها و دعاخانه هایی که در تپه ها قرار گرفته اند، خیابان های سنگفرشی که با قدم زدن در آن به گذشته فرو می روید و موزه های دیدنی و تاریخی آن، شما را مجذوب خود خواهد کرد.

در مرکز شهر قدیمی کیتو می توانید به پلازا گرانده بروید که مرکز سرگرمی های گوناگون اجتماعی و … است، جایی که گردشگران زیادی را می توانید ببینید که از سراسر جهان آمده اند که این شهر زیبا را ببینند. در مرکز پلازا، یک بنای یادبود بزرگ خواهید یافت که قدمت آن به قرن ۱۹ برمی گردد و به خاطر به استقلال رسیدن اکوادور ساخته شده است. 

دیدنی‌ها