پوئرتو پلاتا | Puerto plata

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۸۶,۵۵۸
پیش شماره تلفن: ۸۰۹+
ساعت:

شرح

پوئرتو پلاتا | Puerto plata

پوئرتو پلاتا ، نهمین شهر بزرگ جمهوری دومینیکن و پایتخت استان پوئرتو پلاتا است. شهر بندری تجاری است. پوئرتو پلاتا دارای استراحتگاه هایی مانند ساحل طلایی است که در شرق شهر به طور مناسب واقع شده اند. 100000 تخت هتل در شهر وجود دارد. اولین قطار هوایی کارائیب در این شهر واقع شده است که بازدید کنندگان می توانند تا پیکو ایزابل د تورس ، کوهی با ارتفاع 793 متر در داخل شهر سوار شوند. استحکام قلعه سان فیلیپه که در قرن شانزدهم ساخته شده و تحت دیکتاتوری رافائل تروژیلو به عنوان زندان خدمت کرده است ، نزدیک بندر پوئرتو پلاا قرار دارد.

موزه کهربا نیز از جاذبه های مشهور این شهر است. لا ایزابلا ، شهرک ساخته شده توسط کریستوفر کلمب ، در نزدیکی این شهر واقع شده است. در آوریل 1563 ، تسویه حساب اسپانیا هنگامی مشهور شد كه بازرگان برده انگلیسی سر جان هاوكینز 400 نفر را كه از سیرالئون ربوده شده بود ، به همراه آورد. هاوکینز قربانیان خود را با اسپانیایی ها برای مروارید ، مخفی ، شکر و مقداری طلا معامله کرد. این آغاز درگیری انگلیس در تجارت برده های فرا اقیانوس اطلس بود.

موقعیت جغرافیایی پوئرتو پلاتا

این شهر در زمینی قرار دارد که به طور ناگهانی از دریا بالا می رود و تقریباً از بندرکاملاً قابل مشاهده است. در شمال با اقیانوس اطلس و از جنوب و جنوب غربی با تپه ایزابل دی تورس هم مرز است. خلیج کوچکی که در اطراف آن شهر ساخته شده است بندر طبیعی دارد. پوئرتو پلاتا بزرگترین شهر ساحلی شمالی است. زیربخشهای آن شامل: ال کوپی ، میمن ، لوس مامیس ، سابانا گراند ، ال تورو ، توباگووا ، یسیکا آباجو و سان مارکوس است. کوه ایزابل دو تورس در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر سن فیلیپه واقع شده است. از لحاظ جغرافیایی بخشی از دامنه کوه رابط شمالی را تشکیل می دهد و حداکثر ارتفاع آن از 800 متر از سطح دریا می رسد.

با پیگیری بزرگراه دون ژوزه ژنو می توان به بالای کوه حرکت کرد. بزرگراه ، پس از ترک شهر ، به سمت غرب ادامه می یابد و از مناطق پرجمعیت سان ماركوس ، پیدرا كاندلا و ال كروس عبور می كند و به بخش سنگفرشی ادامه می یابد كه از جنوب شرقی ادامه دارد و سپس مستقیماً به سمت بالا منتهی می شود. منطقه اطراف لما ایزابل د تورس به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسیده است و مساحتی حدود 20 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. در این قله یک باغ گیاه شناسی گرمسیری وجود دارد که حدود 7 هکتار را شامل می شود که شامل 600 نوع گیاه گرمسیری است.

اقتصاد پوئرتوپلاتا

شهرداری سان فیلیپه پوئرتو پلاتا در صنعت آکروب و تجارت و گردشگری برجسته است و این مهم را به رشد اقتصادی کل کشور کمک می کند. سایر اشکال درآمد و توسعه اقتصادی که در حمایت از برخی از اقشار مردم در خدمت است. مدیریت بندر ، تولید کشتی های دریایی ، ماهیگیری و منسوجات است. این بندر در اقتصاد ملی و استان تأثیر چشمگیری دارد. بندر کشتی های تردد را دریافت می کند  و همچنین باری های عمومی است این کالاها کالاهای متنوعی از جمله محصولات کشاورزی و محصولات تولیدی را در مناطق بدون عوارض منطقه صادر می کند.

آب و هوای پوئرتوپلاتا

پوئرتو پلاتا دارای آب و هوای گرمسیری ، به طور خاص یک آب و هوای موسمی گرمسیری ، با تابستانهای گرم و تا حدودی مرطوب و زمستانهای گرم و بسیارمرطوب است به دلیل موقعیت گرمسیری و جبهه های سرد آن است که در طول “زمستان” به این منطقه می رسد. “که به طور معمول هوای مرطوب منطقه را به همراه دارد.