پروویدنس (Providence)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۱۱
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

شهر پروویدنس 

پروویدنس شهری در شهرستان مارنگو ایالت آلاباما در آمریکا است که مساحت آن ۴٫۵۲ کیلومتر مربع است و در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۲۲۳ نفر جمعیت داشته و تراکم جمعیتی آن، ۴۹٫۳۴ نفر در هر کیلومتر مربع بوده است.

این شهر کوچک و زیبا پر است از کانال‌ها و جوی‌های آب که به همراه رایحه هوس‌انگیزی که سرتاسر شهر را در بر گرفته است، آن را غیرقابل اجتناب می‌کند. قبل از خوردن شام در «نیو ریور» (new river) که رستورانی در کنار رودخانه می‌باشد در پیاده‌رو‌های سنگ‌فرش شده قدم بزنید. در تابستان نمایشگاهی هنری به نام «آب آتش» (waterfire) برگزار می‌گردد که فضای پایین شهر را برای پیاده‌روی بعد از شام کنار رودخانه بسیار رمانتیک میکند.

جاذبه های گردشگری

روویدنس، رود آیلند، بزرگ ترین شهر در کوچکترین ایالت آمریکا است که اغلب در میان دو همسایه اش گم می شود، بوستون شلوغ و نیوپورت زیبا. اما آمدن به نیو انگلند و نیامدن به شهر پروویدنس یک اشتباه گردشگری بسیار بزرگ است.
اول از همه چیزهای مهم را باید گفت: پروویدنس خانه چندین دانشگاه و کالج فوق العاده، از همه مشهورتر دانشگاه مشهور براون است. به لطف این موضوع، قیمت ها در این شهر بسیار مناسب  به جز در برخی از روزهای آخر هفته است و جامعه ارتباط نزدیکی با هم دارند.

کافه های شهر

اگر می خواهید صبحانه خود را کمی دیرتر بخورید باید به کافه The Duck & Bunny در محله شلوغ و پرطرفدار Fox Point بروید. تاکید در این شهر بر روی کیک های کوچک فنجانی و دیگر شیرینی جات است اما در طول روز یک گزینه خوب در کنار لپ تاپ یا کتاب است. برای یک گزینه سالم تر، به کافه و بازار یونانی Yoleni’s بروید که از Eataly الهام گرفته شده است. در این مکان می توانید باقلوای تازه، تکه های پنیر فتا و بطری های روغن زیتون را برای خوردن در کنار پارافیت ماست خوشمزه یونانی در یک فضای شهری تمیز و دوست داشتنی انتخاب کنید.

اگر چه فیلم های اسکورسیزی باعث شده اند که بسیاری از جوامع مافیایی ایتالیایی-آمریکایی به شهرهای بزرگی مانند بوستون و نیویورک سیتی چسبیده اند، یک جامعه بسیار پویا و کارآمد در پروویدنس مستقر هستند. برای این که مردم شهر را در حال فعالیت ببینید به Federal Hill بروید، جایی که بیش از دو جین رستوران در پیاده رو اصلی خیابان Atwells Avenue قرار گرفته اند. گزینه های موجود در این خیابان می توانند بسیار گیج کننده باشند از این رو به شما توصیه می کنیم که به دنبال Enoteca Umberto باشید، برای سس قرمز کلاسیک به Angelo بروید و بهترین پیتزا را در Caserta بخورید.

جاذبه های آبی

در طول ماه های گرم سال، می توانید به دو سبک متفاوت اما جذاب از آب های پروویدنس لذت ببرید. اولی قایق سواری بر روی رودخانه پروویدنس است نه تنها نمایی زیبا و متفاوت از سازه های مشهور شهر را در اختیار شما قرار می دهد بلکه از این طریق با تاریخچه و فضای شهر نیز آشنا خواهید شد، از روزهای دوران کولونی بودن منطقه در رود آیلند تا جنگ های جهانی تا به امروز.

WaterFire

بعد از آن نوبت به WaterFire می رسد که نباید آن را از دست بدهید. این نمایش هنری و منظره زیبا در لنگرگاه اصلی شهر رخ می دهد، جایی که افکت های آتشین باعث می شوند که آب و آتش در ترکیب با هم دیده شوند. ممکن است برای داشتن بهترین جایگاه برای تماشا مجبور به رقابت با مردم محلی شوید اما هر بار که آن را تماشا کنید تجربه ای تازه برای شما خواهد داشت.

همچنین یک فروشگاه کتاب نیز در ساختمان وجود دارد که کتاب های جدید و قدیمی متنوعی در آن یافت می شود.
پروویدنس همچنین خانه دو کتابخانه بسیار فوق العاده دارد؛ کتابخانه Fleet Library و کتابخانه مجاور Providence Athenaeum که یک کتابخانه عمومی است. کتابخانه Fleet قبلاً یک ساختمان بانک بوده و علاوه بر معماری خارق العاده اش، به خاطر مجموعه کتاب های هنری و معماری بسیار نادرش قابل توجه است در حالی که کتابخانه Athenaeum آثار متعددی از نویسندگان با ریشه رود آیلندی مانند اچ پی لاوکرافت و ادگار آلن پو در خود دارد. برای این که معماری و هنر را همزمان داشته باشید به خانه ایالتی رود آیلند بروید. این ساختمان نئوکلاسیک توسط کمپانی معماری نیویورکی McKim, Mead & White طراحی شده که به خاطر کتابخانه عمومی بوستون و میدان آرک واشنگتن در نیویورک سیتی نیز شناخته می شوند.