پوزنان | Poznan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۳۶,۴۳۸
پیش شماره تلفن: ۴۸+
ساعت:

شرح

پوزنان شهری در رودخانه وارتا در غرب لهستان مرکزی ، در منطقه لهستان بزرگ و پنجمین شهر بزرگ لهستان است. این شهر به دلیل رنسانس خود در Old Old Town و کلیسای جامع Ostrów Tumski شناخته شده است. امروزه پوزنان یک مرکز مهم فرهنگی و تجاری و یکی از پرجمعیت ترین مناطق لهستان است که دارای آداب و رسوم منطقه ای زیادی مانند نمایشگاه سنت جان، ساروج های سنتی سنت مارتین و یک گویش محلی است.

این شهر از قدیمی ترین و بزرگترین شهرهای لهستان است. و یک مرکز تجارت ، ورزش ، آموزش ، فناوری و گردشگری است. این یک سایت مهم دانشگاهی است ، با حدود 130،000 دانشجو و دانشگاه آدام میکیویچ – سومین دانشگاه بزرگ لهستان. پوزنان همچنین کرسی قدیمی ترین ادیان لهستانی است که هم اکنون یکی از پرجمعیت ترین مجمع الجزایر کشور است. این شهر همچنین میزبان نمایشگاه بین المللی پوزنان و بزرگترین نمایشگاه صنعتی در لهستان و یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در اروپا است. مشهورترین نقاط دیدنی این شهر شامل تالار شهر پوزنان ، موزه ملی ، تئاتر بزرگ ، کلیسای فارا ، کلیسای جامع پوزنان و قلعه امپریال است.

پوزنان ، شهر گاما جهانی

این شهر توسط شبکه جهانی سازی و تحقیقات تحقیقات جهانی به عنوان یک شهر گاما جهانی طبقه بندی شده است. این شهر اغلب به عنوان شهری با کیفیت بسیار بالا و سطح زندگی بسیار بالا در رده بندی قرار دارد. همچنین از نظر ایمنی و کیفیت مراقبت های بهداشتی بسیار رتبه بندی می شود. شهر پوزنان نیز بارها و بارها جایزه ای را به دست آورده است که توسط “سوپربراندز” برای یک مارک شهری با کیفیت بسیار بالا بدست آمده است. در سال 2012 ، مرکز هنر و تجارت پوزنان “Stary Browar”  در مسابقه ای که توسط National Geographic Traveler برگزار شد برنده شد و به عنوان یكی از هفت “شگفتی های جدید لهستانی” جایزه اول را بدست آورد.

آب و هوا

آب و هوای پوزنان در منطقه گذار بین آب و هوای مرطوب قاره ای و اقیانوسی است. و با زمستان های نسبتاً سرد و تابستان های گرم. برف در زمستان رایج است ، هنگامی که درجه حرارت در شب به طور معمول زیر صفر است. در تابستان درجه حرارت ممکن است اغلب به 30 درجه سانتیگراد برسد. بارندگی سالانه بیش از 500 میلی متر ، از کمترین میزان در لهستان است. بارش باران در ماه جولای است که عمدتا به دلیل ابرهای کم عرض اما رعد و برق است. تعداد ساعات آفتاب از بالاترین میزان در کشور است. آب و هوا در این منطقه تفاوت های جزئی بین بلندی ها و باران ها را نشان می دهد و در طی سال میزان بارندگی کافی است. در کل در این شهر آب و هوای مرطوب قاره ای حاکم است.

دیدنی‌ها