پوتسدام

potsdam

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۱۷۸۰۸۹
پیش شماره تلفن: +۳۳۱
ساعت:

شرح

پوتسدام پایتخت و بزرگترین شهر ایالت فدرال آلمان براندنبورگ است. این کشور مستقیماً با پایتخت آلمان ، برلین هم مرز است و بخشی از منطقه کلانشهر برلین، براندنبورگ است. در رودخانه هاول در حدود 25 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر برلین واقع شده است.پوتسدام تا سال 1918 اقامتگاه پادشاهان پروس و آلمانی کایزر بود. برنامه ریزی آن ایده های عصر روشنگری را تجسم می داد: از طریق تعادل دقیق معماری و چشم انداز ، پوتسدام به عنوان “یک رویای زیبا و شاداب” که در آن یادآور ساکنان آن بود. رابطه آنها با طبیعت و عقل است. این شهر در منطقه از دریاچه های به هم پیوسته واقع شده است و با یک سری از نقاط دیدنی فرهنگی ، به ویژه پارک ها و کاخ های سانسوشی ، بزرگترین میراث جهانی در آلمان متمایز است.

پوتسدام به هفت شهر تاریخی بزیرک و نه Stadtteile جدید تقسیم شده است که در سال 2003 به این شهر پیوستند. ظاهر محله های شهر کاملاً متفاوت است. آنهایی که در شمال و مرکز قرار دارند عمدتا از ساختمانهای تاریخی تشکیل شده اند ، در جنوب شهر بر مناطق بزرگتر ساختمانهای جدید تسلط دارد. پوتسدام تقریبا نیمی از جمعیت خود را به دلیل جنگ سی ساله از دست داد.

جاذبه های دیدنی

کنفرانس پوتسدام در سال 1945 در کاخ سیسیلینهاف برگزار شد. بابلزبرگ ، در قسمت جنوب شرقی پوتسدام ، در دهه 1930 خانه یک استودیوی بزرگ تولید فیلم بود و از زمان سقوط دیوار برلین ، به عنوان مرکز مهم تولید فیلمهای اروپایی از موفقیت برخوردار بوده است. Filmstudio Babelsberg قدیمی ترین استودیوی بزرگ فیلم در جهان است.پوتسدام در قرن نوزدهم در آلمان به یک مرکز علمی تبدیل شد. امروزه سه دانشکده دولتی ، دانشگاه پوتسدام و بیش از 30 پژوهشکده در این شهر فعالیت دارند.این منطقه از یک سری moraines بزرگ باقی مانده پس از آخرین دوره یخبندان تشکیل شده است. امروز فقط یک چهارم شهر ساخته شده است و مابقی آن به عنوان فضای سبز است.در و اطراف پوتسدام حدود 20 دریاچه و رودخانه وجود دارد.

آب و هوای پوتسدام

به طور رسمی آب و هوا اقیانوسی است – با فاصله زیاد از ساحل و به سمت شرق تخریب می شود اما با استفاده از شرایط عادی و درجه حرارت 0 درجه سانتیگراد 1961-1990 این شهر دارای آب و هوای قاره ای مرطوب است که همچنین تأثیر اندکی از قاره متفاوت از اقلیم را که عمدتا تحت تأثیر اقیانوس اطلس قرار دارد ، نشان می دهد. میانگین کم در زیر انجماد تقریباً در تمام زمستان ها باعث ایجاد برف های مکرر و زمستان های سرد می شود ، اما به اندازه مکان های داخلی یا با تأثیر بیشتر از همان مناطق دقیق نیست.

تابستان نیز با دمای 23 تا 24 درجه سانتیگراد نسبتاً گرم است ، امواج گرما تحت تأثیر UHI پوتسدام قرار گرفته اند.میانگین دمای بالا در زمستان 3.5 درجه سانتیگراد است و کمترین دمای آن 1.7 درجه سانتی گراد است. برف در زمستان رایج است. بهار و پاییز کوتاه است. تابستانها معتدل و دارای دمای 23.6 درجه سانتیگراد و کمترین دما 12.7 درجه سانتیگراد است.

دیدنی‌ها