پوتوس | potosi

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۷۴،۹۷۳
پیش شماره تلفن: ۵۹۱+
ساعت:

شرح

پوتوس | potosi

پوتوس پایتخت و شهرداری از وزارت پوتوس در بولیوی است. این شهر با 4،090 متر اسمی یکی از بالاترین شهرهای جهان است. قرنها بود که محل قرارگیری نعناع استعماری اسپانیا بود.پوتوس در پای Cerro de Potosí قرار دارد. بعضی از اوقات به عنوان Cerro Rico یعنی کوه غنی نامیده می شود ، کوهی که به طور معمول تصور می شود “ساخته شده” از سنگ معدن نقره ای است که بر شهر حاکم است. سروو ریکو دلیل اهمیت تاریخی پوتوس است زیرا از زمان عرضه عمده نقره برای امپراتوری اسپانیا تا زمان گواناجواتو در مکزیک در قرن 18 از آن پیشی گرفت. این نقره با قطار لاما و قاطر به ساحل اقیانوس آرام منتقل شد ، از شمال به شهر پاناما منتقل شد و با قطار قاطر در ایسموس پاناما به سمت نوبره دی دیوس یا پورتوبلو حمل شد ، از آنجا در ناوگان گنج اسپانیایی به اسپانیا منتقل شد.

برخی از نقره نیز از طریق ریودو لا پلاتا به سمت شرق به بوینس آیرس درآمد.قله سررو دو پوتوس از سطح دریا 4.824 متر است.پوتوس در کمربند قلع بولیوی بزرگترین ذخایر نقره جهان است و از قرن شانزدهم استخراج شده است و تا سال 1996 حدود 60،000 تن تولید کرده است. تخمین ها نشان می دهد که هنوز نقره زیادی در معادن باقی مانده است. پوتوس به دومین شهر بزرگ و سایت نخستین نعناع در آمریکا تبدیل شد. تا سال 1891 ، قیمت های نقره پایین باعث تغییر قلع معدن شد ، که تا سال 1985 ادامه یافت. در اوج تولید در قرن شانزدهم و هفدهم ، سنگ معدن حاوی 40٪ نقره بود.

کارگران آمریکایی در معادن نقره یوتوس

کارگران بومی آمریکا استخدام شده و مجبور شدند در معادن نقره پوتوس از طریق سیستم سنتی کارگری Incan mita مشغول به کار شوند. بسیاری از آنها به دلیل شرایط سخت زندگی مین و گازهای طبیعی جان خود را از دست دادند. در چنین ارتفاعات بزرگی ، پنومونی همیشه نگرانی داشت و مسمومیت با جیوه جان بسیاری از افراد درگیر در فرآیند پالایش را گرفت. به گفته نوبل دیوید کوک ، “یک عامل اصلی در درک تأثیر پیتزی mita بر سرخپوستان این است که کار میتا تنها یک شکل از کار در معادن بود.

در یک گزارش 1603 آمده است که از 58800 هندی شاغل در پوتسی ، 5100 mitayos بودند. علاوه بر میتایها ، 10 هزار و 500 مینگا و 43 هزار و 200 کارگر دستمزد رایگان وجود داشت. با این وجود میتایوها موظف بودند کارهایی را انجام دهند که دیگران امتناع ورزند: عمدتا انتقال سنگ معدن تا شفتها به دهان از معدن. از حدود سال 1600 ، میزان مرگ و میر در جوامع محلی هند افزایش یافت.

برای جبران کمبود نیروی کار بومی ، استعمارگران در سال 1608 درخواست کردند تاج و تخت در مادرید اجازه دهد که واردات 1500 تا 2000 برده آفریقایی در سال را آغاز کند. حدود 30،000 برده آفریقایی تخمین زده می شوند تا به پوتوس منتقل شوند. در دوره استعمار آنها نیز مانند کارگران بومی ، در تعداد زیادی از دنیا رفتند. بردگان آفریقایی نیز به عنوان قاطر انسانی مجبور شدند در کاسا دو لا موندا کار کنند. از آنجا که قاطرها پس از دو ماه فشار دادن کارخانه ها می میرند ، استعمارگران چهار قاطر را با بیست برده آفریقایی جایگزین کردند.

آب و هوای پوتوس

پوتوس با توجه به ارتفاع شدید آن که بیش از 4000 متر دارد ، از نظر آب و هوای کمیاب از نظر ابعاد مختلف ، آب و هوای کمیاب دارد. آب و هوای این شهر نیمه گرم و با دمای متوسط در گرمترین ماه خود در آستانه 10 درجه سانتیگراد قرار دارد ، تابستانها خنک و مرطوب هستند و اوج روزانه به ندرت از 20 درجه سانتیگراد بالا می رود ، در حالی که زمستان دارای روزهای سردتری است و شبهای سردتری با دمای 4 درجه سانتیگراد دارد. این درجه حرارت پایین در نتیجه کمبود شدید بارش در ماه های زمستان با وجود خشکی ناشی از آن منجر به افزایش تغییر درجه حرارت روزانه می شود.