پورت هوپ | Port Hope

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۶,۲۱۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۹۰۵, ۲۸۹ و ۳۶۵
ساعت:

شرح

پورت هوپ | Port Hope

پورت هوپ، یکی از شهرهای ایالت انتاریو کاناداست.پورت هوپ از گذشته تاکنون همواره مورد توجه توریست های خارجی بوده و در حال حاضر به یکی از جاذبه های انتاریو تبدیل شده است.

موقعیت جغرافیایی

پورت هوپ در در شما دریاچه انتاریو و فاصله 100 کیلومتری تورنتو واقع شده و یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین بخش های انتاریو به حساب می آید.

چندی پیش نیز بینندگان یکی از برنامه های تلویزیونی انتاریو، خیابان والتون ، یکی از خیابان های پورت هوپ را به عنوان بعنوان بهترین خیابان حفاظت شده استان انتاریو انتخاب کردند که نشان دهنده اهمیت این بخش از شهر برای ساکنان آن است.

اقتصاد

رشد اقتصادی که در اواسط سال های 1800رخ داد باعث شد تا پورت هوپ به یکی مهم ترین و پرجمعیت ترین مناطق انتاریو تبدیل شود. یکی از دلایل این رشد وجود رودخانه کاناراسکا که میان این منطقه می گذرد بوده است. همین رودخانه در اطراف خود دارای سواحل زیبای شنی است.

خانه ها و اماکن عمومی این شهر نیز در سال های اخیر بازسازی شده اند به همین دلیل این شهر سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. به همین دلیل ساکنان آن برای شهرشان تلاش زیادی می کنند و به گذشته آن مفتخر هستند.

فرهنگ

شعرا و خوانندگان زیادی در آثار خودشات به پورت هوپ اشاره کرده اند، شاید دلیل آن وجود تعداد زیادی از کافه ها و گالری های هنری و همیشه شلوغ در این شهر باشد.

جاذبه ها

تئاتر محلی کاپوتال که امروزه بعنوان یکی از بناهای تاریخی ، ملی و حفاظت شده پورت هوپ شناخته می شود و در سال 1930ساخته شده، محل اولین نمایش نامه ها و سینمای ناطق کانادا بوده است.

طی همه این سال ها نمایش های زنده زیادی توسط هنرمندان در این تئاتر اجرا شده است.

فستیوال سالانه فیلم های قدیمی و جاز  نیز هر کدام به مدت سه روز در پورت هوپ برگزار می شود و علاقمندان این رویدادها در آن شرکت می کنند.

مسابقات سالانه زیادی نیز بر روی رودخانه کاناراسکا برای یادبود سیل ویرانگر 1980 که خرابی های زیادی را با خود به همراه داشت برگزار می شود.

از دیگر جاذبه های این شهر وجود ماهی های سالمون است که از ماه اوت تا اوایل اکتبر با این رودخانه مهاجرت می کنند.

در این مهاجرت سالانه هزاران ماهی سالمون از دریاچه انتاریو به رودخانه کاناراسکا حرکت می کنند تا خودشان را به آبهای شمال برسانند و در محلی به دنیا آمده اند تخم ریزی کنند. بر همین اساس عکاسان سراسر دنیا برای ثبت این مهاجرت سالانه به این محل می آیند و صحنه های زیبایی را به ثبت می رسانند.