پوپایان | popayan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۳۹,۲۵۷
پیش شماره تلفن: ۲+
ساعت:

شرح

پوپایان در جنوب غربی کلمبیا بین رشته کوه غربی و رشته کوه مرکزی واقع شده است. این شهر مساحتی حدود 483 کیلومتر مربع دارد و در1760 متر از سطح دریا واقع شده است و میانگین دمای آن 18 درجه سانتیگراد است. این شهر بخاطر معماری استعماری و کمکهایش به زندگی فرهنگی و سیاسی کلمبیا معروف است. همچنین به دلیل رنگ بیشتر ساختمانهای استعماری در مرکز شهر که در آن چندین کلیسا واقع شده است مانند سان فرانسیسکو ، سان خوزه ، بلان ، سانتو دومینگو ، سان آگوستن و کاترال همچنین به عنوان “شهر سفید” شناخته می شود. کلیسای جامع این شهر خانه تاج آندها ، یک شیء فداکارانه ماریانیستی در قرن شانزدهم بود که شامل زمردهایی است که از امپراتور اینکا Atahualpa اسیر شده گرفته شده است. برای تأمین اعتبار مؤسسات بهداشت و درمان محلی به فروش رسید. پوپایان تاکنون هفده رئیس جمهور کلمبیا ، و همچنین شاعران ، نقاشان و آهنگسازان برجسته بوده است. دانشگاه کائوکا ، یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین موسسات آموزش عالی کلمبیا ، در اینجا واقع شده است ، بنابراین پوپایان به عنوان “شهر دانشگاه” نیز شناخته می شود. در نزدیکی پارک طبیعی Puracé قرار دارد.  

بخش اعظم شکوه و جلال اصلی شهر پوپایان  در 31 مارس 1983 نابود شد ، هنگام وقوع زلزله بسیاری از ساختمانها را به زمین زد. گرچه بسیاری از آنها بازسازی و ترمیم شدند ، اما قلب شهر هنوز ویرانه و نقاط زیادی خالی دارد. در سال 2005 ، پوپایان به دلیل تنوع و معنای آن به عنوان حق تعالی فرهنگ غیرمستقیم فرهنگ کلمبیا توسط یونسکو به عنوان اولین شهر gastronomy اعلام شد. تاریخچه آشپزی بخش Cauca به دلیل انتخاب روش های سنتی تهیه غذا که به صورت خوراکی برای نسل ها منتقل شده است ، انتخاب شده است. در سال 2009 ، یونسکو نیز در طی هفته عید پاک ، تشریفات سمنان سانتا را به عنوان شاهکار برتری دهانی و نامشهود از بشریت اعلام کرد.

این شهر خانه یک اهرام باستانی قبل از اسپانیایی است که به نام ال مورو دل تولکون معروف است و با ورود اولین اسپانیایی ها ، قبلاً رها شده است. تجزیه و تحلیل نمونه های دندانپزشکی نشان داده است که افرادی که در آنجا دفن شده اند احتمالاً متعلق به طبقه فوقانی جامعه خود بودند. پوپایان توسط چندین زمین لرزه ویران شده است. جدیدترین و مخرب ترین زلزله هجده ثانیه به طول انجامید و در 31 مارس 1983 اتفاق افتاد. بازسازی شهر استعماری بیش از ده سال به طول انجامید و امروز هنوز هم می توانید تعداد زیادی قطعه را بازسازی کنید که هنوز ساخته نشده اند. مرکز شهر پاپایان شامل نمونه هایی از معماری استعماری است که بیش از چهار قرن حفظ شده است. خیابان های سنگفرش تقریباً همه در سال 1937 آسفالت شده بود. با این حال ، در حال حاضر چند پروژه به دنبال بازیابی ظاهر اصلی شهر قدیمی هستند.

آب وهوای پوپایان

میانگین دمای 17.8 درجه سانتی گراد ، شهر را در منطقه گرم و معتدل قرار می دهد. پوپایان آب و هوای نیمه گرمسیری کوهستانی دارد ، اما حتی در خشک ترین ماه سال نیز بارش در آن بسیار زیاد است. برخی از خصوصیات مدیترانه ای که در نیمکره شمالی قرار دارند ، بسیار خشک تر از زمستان است ، اما هنوز هم کاملاً مرطوب است.