پونتا دلگادا | Ponta Delgada

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۸,۸۰۹
پیش شماره تلفن: ۲۹۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

پونتا دلگادا | Ponta Delgada

مجمع‌الجزایر آزور، مجموعه‌ای از زیباترین جزایر روی زمین هستند که با 9 جزیره آتشفشانی و با مرکزیت شهر پونتا دلگادا مجموعه‌ای از رویایی‌ترین مکان‌های زمین را ساخته‌اند. این مجمع‌الجزایر در اقیانوس اطلس واقع شده‌اند و تحت حاکمیت کشور پرتغال می‌باشند. جزایر کوچک و بزرگ، تپه‌های دریایی، مناظر بکر و بی‌نظیر، آتشفشان‌های خاموش و فعال، همگی دست به دست هم داده‌اند تا بهشتی برای ماجراجویان و صخره‌نوردان پدیدآورند. ایلیا گشت در این مقاله تلاش نموده، تا این شهر کوچک رویایی را بیشتر بشناسد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر پونتا دلگادا

جزیره سائومیگوئل بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین جزیره در مجمع‌الجزایر آزور است که مرکز و پایتخت آن شهر پونتا دلگادا می‌باشد. این شهر طبق قانون اساسی اصلاح شده در سال 1976 به عنوان پایتخت اداری منطقه معرفی شد. با این وجود باید این نکته را خاطرنشان کرد که مجمع‌الجزایر آزور در واقع دارای سه پایتخت مختلف در سه بخش مختلف است و هر کدام وظیفه خاص خود را دارند. قوه قضاییه و بخش کاتولیک در پایتخت تاریخی آنگرا واقع شده، مجل قانون‌گذاری در هورتا و بخش اداری در شهر پونتا دلگادا قرار گرفته است.

نام پونتا دلگادا نیز در واقع واژه‌ای پرتغالی است که به مناطق ضعیف یا نازک اطلاق می‌شود و علت این نامگذاری به محل قرارگیری شهر برمی‌گردد. این شهر در منطقه‌ای باریک و درست در کنار کوه‌های آتشفشانی واقع شده و به سمت دریا پیشروی نموده از همین‌رو این نام را بر آن نهادند. در سال 1450 شخصی به نام Pêro de Teive در این منطقه دهکده ماهیگیری کوجکی همراه کلیسای کوچکی به نام سانتا کلارا تاسیس نمود. به مرور زمان شهر پیشرفت نمود و امروزه کلیسا و محله سانتا کلارا به مکان قانون‌گذاری مدنی آزور تبدیل شده است. 

اقتصاد

این منطقه، یک مرکز مهم صنعتی و کشاورزی در جزایر آزور محسوب می‌شود و اصلی‌ترین نقش اقتصادی در معیشت ساکنین جزیره سائومیگوئل را بر عهده دارد. کشاورزی، بانکداری، برنامه‌نویسی کامپیوتر، خدمات شرکتی و تجاری و صنعت توریسم و گردشگری از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در شهر هستند که ارزآوری‌ای معدل 1,458 میلیون یورو در سال برا شهر دارند. 

آب و هوا

آب و هوای مدیترانه‌ای گرم در سواحل جنوبی منطقه حاکم است در حالیکه در مناطق خاصی آب و هوای گرمسیری مرطوب و نیز اقیانوسی که با بالاترین سطح بارش در سال همراه است به چشم می‌خورد. تابستان‌های خنک تا گرم و زمستان‌های معتدل از جمله ویژگی‌های آب و هوایی این منطقه می‌باشد. 

دیدنی‌ها