پیزا

Pisa

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۸۸٬۳۳۲
پیش شماره تلفن: ۵۰(۳۹)+
ساعت:

شرح

پیزا شهری کوچک و تاریخی با قدمتی بیش از 500 سال قبل از میلاد مسیح در توسکانی و در مرکز ایتالیا می‌باشد. این شهر تاریخی در کرانه دریای تیرنی و ساحل شرقی رود آرنو واقع شده است. این شهر که بیشتر به خاطر برج کج معروفش شهرت دارد، شهری توریستی و زیبا و یکی از مقاصد اصلی گردشگران در ایتالیا به شمار می‌رود. هرچند بیشتر مردم این شهر را به خاطر برج پیزایش می‌شناسند ولی با این وجود بیش از ۲۰ بنای تاریخی دیگر شامل کلیسا، کاخ و پل‌هایی بر فراز رودخانهٔ آرنو نیز در آن قرار گرفته است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر باستانی می‌پردازد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر پیزا

در تاریخ آمده که شهر پیزا توسط پادشاهی به نام پیسی در سال 1300 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. بعدها و در حدود 189 سال قبل از میلاد به مستعمره امپراطوری روم اضافه شده و سربازان رومی در این مکان شروع به تمرینات دریایی نموده و این شهر به یکی از مناطق پر قدرت‌ امپراطوری روم تبدیل شده است. با این حال شهرت بی‌سابقه این شهر به دلیل وجود برج کج آن که قدیمی‌ترین برج جهان است بر می‌گردد. جمعیت اصلی این شهر را بیشتر ایتالیایی‌ها و کاتولیک‌های رومی تشکیل می‌دهند. این شهر توریستی سالانه حدود یک میلیون نفر را به خود جذب کرده و تنها در سال 2008 میزبان 1،914 میلیون نفر گردشگر بوده است.

گردشگری

علاوه بر برج پیزا که نماد این شهر و حتی یکی از نمادهای کشور ایتالیا محسوب می‌شود، در جای جای آن می‌توانید اماکن باستانی بی‌نظیر دیگری را مشاهده کنید. مکان تعمید St.John که در سمت راست آن قرار گرفته است. کلیسای جامع Del Duomo که با برج پیزا و مکان تعمید در یک‌جا واقع شده‌اند. موزه Dell Opera del Duomo که در سمت شرقی کلیسای Duomo واقع شده و مکانی برای نگهداری وسایل مذهبی بوده است. میدان مرکزی این شهر به نام Cavallieri، گورستان افسانه‌ای متعلق به قرون وسطا و موزه San Matteo از دیگر اماکن دیدنی و باستانی آن هستند. همچنین گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند می‌توانند از استخرهای پر از آب معدنی آن نیز دیدن کرده و از آن لذت ببرند. با تور ایتالیا می توانید از مکان های دیدنی این شهر دیدن کنید.

آب و هوا

اغلب آب و هوای معتدل گرم مدیترانه‌ای بر این شهر حاکم است. با این وجود به کسانی که قصد سفر به این شهر را دارند اکیدا توصیه می‌شود که در فصل تابستان به آنجا سفر نکنند چرا که هم آب و هوای گرمی دارد و هم هزینه اقامت در آن بیشتر است. بهترین زمان سفر به این منطقه اواخر ماه فوریه است که دمای هوا در حدود 21 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. 

دیدنی‌ها