پایساندو | paysandu 

مشخصات شاخص

کشور: اروگوئه
جمعیت: ۷۶,۴۱۲
پیش شماره تلفن: ۵۹۸+
ساعت:

شرح

پایساندو | paysandu 

پایساندو یکی از مهمترین شهرهای اروگوئه است. این پایتخت دپارتمانی است که نام خود را با آن شریک است .و در ریو اروگوئه واقع شده و در فاصله 368 کیلومتری از پایتخت قرار دارد و با شهرهای آرژانتین کلن و کانسپسین دل اروگوئه هم مرز است و با آن از طریق پل بین المللی جنرال آرتیگاس متصل می شود. این پایتخت دارای جاذبه های مختلفی از جمله هفته آبجو ، کارناوال و جشن های تأسیس شهر است. این شهر در سواحل رودخانه اروگوئه واقع شده است که مرزی با آرژانتین را تشکیل می دهد. این شهردر 378 کیلومتری شمال غربی مونته ویدئو از طریق مسیر 1 و مسیر 3 ، در محل اتصال دومی با مسیر 90 قرار دارد.

در فاصله کمی از شمال شهر ، پل جنرال آرتیگاس قرار دارد که اروگوئه را با استان کام ریوس در آرژانتین ، جنوب شهر کولن پیوند می دهد. در اکتبر 1756 تأسیس شد و قبل از استقلال اروگوئه ، وضعیت “ویلا” را به دست آورد. در 8 ژوئن 1863 ، طبق قانون لی 780 º وضعیت آن به “سیوداد” ارتقا یافت. ژنرال لاندرو گومز نیروهای اروگوئه را هدایت کرد تا این شهر را از تهاجم نیروهای برزیلی در سال 1864-5 نجات دهند. نبردی در تاریخ 2 دسامبر 1864 صورت گرفت. این شهر چهارمین شهر بزرگ اروگوئه ، بعد از مونته ویدئو ، سالتو و سیوداد دو لا کوستا است.

اقتصاد

صنایع اصلی در این شهر از جمله کارخانه های تولید آب نبات وشکراست. این شهر تولید کننده پارچه های پشمی در سطح جهانی است. همچنین این شهرمرکز صنعت جنگل زراعی اروگوئه است و شرکتهای زیادی در زمینه کاشت و برداشت مزارع اکالیپتوس درگیر هستند. این شهر توسط فرودگاه بین المللی Tydeo Larre Borges ارائه می شود. پایساندو دارای چندین سواحل تفریحی خوب در رودخانه اروگوئه است که در طول تابستان از آنها محافظت می کنند.

همچنین در بسیاری از باشگاه های ورزشی از جمله یک باشگاه قایقرانی ، کلاه قایق بادبانی و بسیاری دیگر برای فوتبال ، راگبی ، هاکی ، تنیس و چوگان پذیرایی می شود. این شهر صنعتی و تجاری است که از نظر کشور فعالیت جدی می کند و یکی از سه شهر توسعه یافته بعد از مونته ویدئو و مالدونادو در سراسر اروگوئه است ، سطح فقر از 1.6٪ از جمعیت مربوطه فراتر نمی رود. و کمترین میزان جرم و خشونت در کل کشور را دارد.

آب و هوای پایساندو

پایساندو آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد تابستان ها از گرم تا گرم و زمستان ها خنک هستند و با بروز یخبندان و مه همراه است. میزان بارش به طور یکنواخت در طول سال توزیع می شود و میانگین آن 1.181 میلی متر است و میانگین سالانه دما در حدود 19 درجه سانتی گراد است.