پارنو | parnu

مشخصات شاخص

کشور: استونی
جمعیت: ۵۰,۶۴۳
پیش شماره تلفن: ۳۷۲+
ساعت:

شرح

پارنو | parnu

پارنو چهارمین شهر بزرگ استونی است. در جنوب غربی استونی در ساحل خلیج پارنو ، ورودی خلیج لیوونیا در دریای بالتیک واقع شده است. این یک تفریحگاه تفریحی محبوب تابستانی است که دارای هتل ها ، رستوران ها و سواحل بزرگی است. رود پارنو در این  شهر جریان دارد و به خلیج ریگا تخلیه می شود. این شهر توسط فرودگاه پارنو سرو شده است.این شهر در سال 1918 پس از جنگ جهانی اول بخشی از استونی مستقل شد.این شهر در طول جنگ جهانی دوم توسط ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی به همراه بقیه استونی در سال 1940 اشغال شد و جمعیت آلمانی آن این شهر را ترک کردند. سپس از سال 1941 تا 1944 قبل از تجدید مجدد توسط اتحاد جماهیر شوروی به عنوان بخشی از جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی استونی از 1944-1991 توسط آلمان اشغال شد.

در طول جنگ بزرگ شمالي ، دانشگاه دورپات از سالهاي 1699 تا 1710 به پارنو منتقل شد. این دانشگاه امروز یک پردیس شعبه در پارنو دارد.پارنو منطقه ای اقتصادی متعادل با طیف گسترده ای از صنایع است. سرمایه گذاری های خارجی و مشاغل جدید با فناوری های به روز باعث ایجاد اشتغال و رقابت بیشتر مشاغل در بازارهای جهانی شده است. چندین شرکت از منطقه پارنو به عنوان بهترین در استونی شناخته شده اند.جریان قابل توجهی از صادرات از منطقه پارنو و  South-استونی از بندر پارنو عبور می کند که در دهانه رود پارنو قرار دارد. در سال های اخیر ، بندر به یکی از بندرهای مهم منطقه ای برای جنوب غربی و جنوبی استونی تبدیل شده است.شهرت پارنو به عنوان یک اقامتگاه تفریحی و به اواسط قرن نوزدهم برمی گردد. پایه و اساس اولین مرکز استحمام در سال 1838 میلادی ، تاریخ تولد تفرجگاه پارنو در نظر گرفته شده است. امروزه پارنو از کلیه ویژگیهای مطلوب تفرجگاه مدرن تعطیلات برخوردار است ، دارای مراکز استراحت و توانبخشی ، هتل ها ، سالن های کنفرانس و کنسرت ، زمین های گلف و زمین تنیس ، رستوران ها و بارها. رسم دیرینه به عنوان تفرجگاه باعث شده است که پارنو در فنلاند و سایر کشورهای اسکاندیناوی شناخته شود.اکثر گردشگران در پارنو فنلاندی ، سوئدی و روس هستند.

در سال 1837 ، یک میخانه در نزدیکی ساحل به یک مرکز استحمام تبدیل شد. این تأسیسات 5-6 حمام را در خود جای داده بود که در تابستان حمام آب گرم دریا فراهم می کردند و در زمستان به عنوان سونا عمل می کردند. این ساختمان چوبی در جریان جنگ جهانی اول به آتش کشیده شد. در سال 1927 ، بنای سنگی فعلی حمام های گلیم پارنو در همان محل بنا شد.از سال 1996 پارنو به عنوان پایتخت تابستانی استونی شناخته شده است. با شروع از سال 2015 ، شهر پارنو میزبان فستیوال آخر هفته ، بزرگترین جشنواره موسیقی رقص در منطقه نوردیک و بالتیک است. صحنه ها توسط دی جی ها از طیف موسیقی رقص الکترونیکی ، با پشتیبانی بصری و تصویری منتشر می شوند. برخی از هنرمندان گذشته و آینده که برای اجرای آن فعالیت می کنند عبارتند از: مارتین گارکس ، دیوید گوتا ، آویسی ، استیو آوکی ، The Chainsmokers ، Tiësto ، آرمین ون بورن ، هاردول ، رابین شولز ، Afrojack ، deadmau5 ، حزب چاقو و موارد دیگر. پارنو همچنین به خاطر آب دریا شناخته شده است. طبق افسانه ، اگر یک زن و شوهر هنگام حرکت در امتداد دیوار دست ببندند و در نقطه انتهایی آن را ببوسند ، آنها برای همیشه در کنار یکدیگر خواهند ماند.