پالنا | Palena

مشخصات شاخص

کشور: شیلی | Chile
جمعیت: ۱,۷۷۳
پیش شماره تلفن: ۶۵(۵۶)+
ساعت:

شرح

پالنا 

پالنا شهری کوچک و البته سکونت‌گاهی فوق‌العاده زیبا با طبیعتی منحصر به فرد و رویایی و آب و هوایی بسیار مطلوب و استثنایی در کشور شیلی است. این شهر کوچک که به تازگی بسیار مورد توجه گردشگران واقع شده، با داشتن جنگل‌های سرسبز استوایی، چشم‌اندازهای بی‌نظیر و مناظر خارق‌العاده طبیعی، رودهای خروشان و کوهستان‌های برافراشته با پوشش گیاهی انبوه قطعا یکی از ایده‌آل‌ترین مناطق دنیا برای سفر و گشت و گذار می‌‍‌باشد. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر کوچک رویایی داشته باشید.

معرفی شهر پالنا 

پالنا شهری بسیار کوچک با حدود هزار نفر جمعیت است که در یکی از بهترین مناطق آب و هوایی شیلی واقع شده است. نام این شهر از رودخانه خروشان زیبایی که در نزدیکی آن جریان دارد و به همین نام شناخته می‌شود، گرفته شده است. از سال 1992 تا سال 2002 جمعیت این شهر کوچک تنها 37 نفر افزایش یافته است و همین امر باعث شده که در طبقه‌بندی‌های شهری در کشور شیلی، این منطقه را منطقه‌ای روستایی بدانند. 

مدیریت

به عنوان یک شهر کوچک، پالنا یک بخش اداری سطح سوم در کشور شیلی است که توسط شورای شهرداری اداره می‌شود. ریاست این شورا هر چهار سال یکبار تغییر می‌کند. به رییس شورا آلکالد گفته می‌شود. در بخش‌های انتخاباتی این کشور نیز این شهر جز حوزه انتخاباتی 58 شیلی قرار دارد که همراه شهرهای کاسترو، آنکود، کوئمچی، دالکاهو، کوراکور د ولز، کوئینچائو، پوکلدون، چونچی، کوئین، کوئلن، چیتن، هاوالایهو و فوتالهوف دو نماینده لیبرال و دموکرات را به مجلس نمایندگان می‌فرستند. سناتورهای این شهر نیز سناتورهای منطقه لاس گالوس که هفدهمین حوزه انتخابی سناتورهای شیلی است، می‌باشند که کامیلو اسکالونا مدینه (سناتور سوسیالیت‌ها) و کارلوس کوشل سیلوا (سناتور لیبرال‌ها) در مجلس سنا هستند.

جغرافیا

این شهر در منطقه خوش آب و هوا و سرسبز لاس لاگوس در استانی به همین نام در کشور شیلی قرار گرفته است. همچنین پالنا درست در مرکز جنگل‌های بارانی معتدل والدیویان واقع شده است. اقلیم این شهر مانند منطقه لاس لاگوس معتدل و بارانی است که زمستان‌های سردی دارد و در تمام سال هیچ فصل خشکی ندارد. 

دیدنی‌ها