اولیدیه

Oualidia

مشخصات شاخص

کشور: مراکش
جمعیت: ۵۰٬۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۵۲۲(۲۱۲)+
ساعت:

شرح

اولیدیه یا سرزمین سرخ، یکی از شهرهای بندری بسیار زیبای مراکش است که در فاصله بسیار نزدیکی از شهر کازابلانکا واقع شده است. این شهر بندری با داشتن ساحلی مملو از ماسه‌های داغ و صدف‌های شناور و آفتاب نورانی، خانه‌های ساحلی دنج و کافه‌های کوچک و دلربا، به یکی از جذاب‌ترین دنج‌ترین مکان‌های توریستی مراکش تبدیل شده است. سواحل با شکوه این شهر قطعا هوش از سر هر ببینده‌ای خواهند ربود. ایلیا گشت در این مقاله، به معرفی این شهر ساحلی و سرخ پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر اولیدیه 

بارزترین مشخصه توریستی شهر اولیدیه، ماسه‌های سرخ سواحل این شهر است، که نام اولیدیه نیز از آن و به معنای سرزمین سرخ گرفته شده است. ویژگی دیگر آن تخت‌هایی است که با صدف‌های زیبای دریایی ساخته شده‌اند و در کنج کافه‌ها و خانه‌های شهر، خودنمایی می‌کنند و طرفداران بسیاری دارند. همچنین صدف به عنوان خوراک اصلی همراه با سایر غذاهای دریایی در رستوران های شهر سرو می شود. ماهی‌های تازه‌ای که بر روی شن‌ها و ماسه‌ها کباب می‌شوند نیز از طرفداران زیادی برخوردارند. شنا در دریای آبی و لم دادن روی ماسه‌های طلایی این شهر از جمله کارهای محبوب گردشگران در اولیدیه است. ساحل آرام و ساکت آن به خصوص ساحل مشهور سعدیان، مکانی دنج برای استراحت و فرار از شلوغی‌هاست.

اقتصاد

اقتصاد این شهر شدیدا وابسته به محصولات دریایی به خصوص خرچنگ و صدف دریایی می‌باشد. 

جغرافیا و آب و هوا 

این شهر در واقع روستای ساحلی کوچکی در نزدیکی کازابلانکا است که میان شهر الجدیده و اسفی در منطقه دکاله عبده و درست در کنار یک تالاب طبیعی محافظت شده قرار گرفته است. آب و هوای این منطقه مانند شهر کازابلانکا تحت تاثیر از اقیانوس اطلس، مدیترانه‌ای و نیمه گرمسیری است. تابستان‌های خیلی گرم و شرجی و زمستان‌های نسبتا ملایم با بارش برف و باران از مشخصه‌های این اقلیم است.