اوستراوا

ostrava

مشخصات شاخص

کشور: جمهوری چک
جمعیت: ۲۸۹,۱۲۸
پیش شماره تلفن: ۴۲۰+
ساعت:

شرح

 اوستراوا شهری در شمال شرقی جمهوری چک است و پایتخت فاصله دارد و در محل ملاقات چهار رودخانه: ادرا ، اوپاوا ، استراویس و لوژینا قرار دارد. از نظر جمعیت و مساحت اوستراوا سومین شهر بزرگ جمهوری چک ، دومین شهر بزرگ در موراویا و بزرگترین شهر در چکستان سیلزی است. مرز دو استان تاریخی موراویا و سیلسیا را فرا گرفته است. Petřvald و.اوستراوا به دلیل قرار گرفتن در قلب یک محفظه اصلی از اهمیت برخوردار شد و به یک مرکز مهم صنعتی تبدیل شد. پیش از این به دلیل موقعیتش به عنوان مرکز ذغال سنگ و متالورژی ، به عنوان “قلب فولاد” کشور شناخته می شد ، اما از زمان انقلاب مخملی ، این کشور دستخوش تحولات اساسی و گسترده ای در پایه اقتصادی خود شده است. . صنایع کاملاً بازسازی شده اند و آخرین زغال سنگ در سال 1994 در این شهر استخراج شده است. معماری صنعتی تاریخی خود را حفظ می کند. پایین Vítkovice متقاضی ثبت نام در فهرست میراث جهانی یونسکو شده است.

اوستراوا دارای مکانهای مختلف فرهنگی از جمله تئاتر و گالری است. رویدادهای فرهنگی و ورزشی مختلفی در طول سال در اوستراوا برگزار می شود ، از جمله جشنواره موسیقی Colors of Ostrava ، جشنواره موسیقی کلاسیک Janáček May ، جشنواره تابستان شکسپیر و روزهای ناتو. اوستراوا دارای دو دانشگاه عمومی است: دانشگاه فنی و مهندسی VŠB- و دانشگاه اوستراوا. در سال 2014 اوستراوا یک شهر ورزشی اروپایی بود. این شهر میزبان مسابقات قهرمانی جهانی هاکی روی یخ IIHF بود.اوستراوا در محل ملاقات چهار رودخانه واقع شده است: Odra ، Opava ، Ostravice و Lučina. به دلیل قرار گرفتن در یک حوضه رودخانه وسیع که به عنوان دروازه موراویان شناخته می شود ، اوستراوا اکثرا کم ارتفاع است و بالاترین نقطه آن 210 متر از سطح دریا بالاتر است  و دارای آب و هوای اروپای مرکزی با گیاهان و جانوران معمولی است. از نظر غلظت بالای صنعت ، جمعیت متراکم و شرایط جغرافیایی حوضه اوستراوا از اکثر مناطق همجوار متفاوت است.

اوستراوا محل ارکستر فیلارمونیک Janáček است و میزبان تعدادی از جشنواره های بین المللی موسیقی سالانه یا دوسالانه موسیقی کلاسیک از جمله Janáček May ، جشنواره موسیقی سنت Wenceslas و جشنواره موسیقی جدید Ostrava Days است. از سال 2002 اوستراوا محل برگزاری جشنواره موسیقی چند ژانر سالانه Colors of Ostrava است که دارای یک مجموعه بین المللی از هنرمندان است و جمعیت ده ها هزار نفر را به خود جلب می کند.غلظت بالای اوستراوا در صنایع سنگین ، مشکلات زیست محیطی مختلفی را در شهر ایجاد کرده است ، خصوصاً در رابطه با کیفیت هوا. اندازه گیری های انجام شده توسط موسسه هیدرومتریولوژی چک نشان می دهد که سطح بنزوپیرن و ذرات غبار جوی از بالاترین سطح در این کشور است.

 

 

دیدنی‌ها