اوسییک | Osijek

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۰۸,۰۴۸
پیش شماره تلفن: ۳۱+
ساعت:

شرح

اوسییک چهارمین شهر بزرگ و بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی و فرهنگی منطقه شرقی کرواسی اسلاوونیا و همچنین مرکز اداری شهرستان اوسییک -بارانجا است. اوسییک در ساحل سمت راست رودخانه دراوا ، 25 کیلومتری بالادست از تلاقی آن با دانوب ، در ارتفاعی 94 متری واقع شده است. سرچشمه سکونت انسان از اوسییک به دوران نوسنگی باز می گردد ، که نخستین ساکنان شناخته شده متعلق به ایلها و بعداً به قبایل سلتی حمله کردند. پس از فتح پانونیا ، این شهرکه در آن زمان به عنوان مورسا شناخته می شد تحت کنترل و حمایت لژیون 7 رومی بود که یک مستعمره نظامی را در مستعمره و یک پل بر فراز رودخانه دراو حفظ می کرد.

هادریان ، امپراتور روم ، شهرک قدیمی مورسا را ​​در سال 131 به مستعمره با امتیازات ویژه بالا برد. پس از آن ، مرسا دارای یک تاریخ آشفته بود و چندین جنگ سرنوشت ساز در مجاورت آن اتفاق افتاد ، که از این میان برجسته ترین آنها نبرد بین اورئولوس و Ingenuus است. این نبردها ، به ویژه آخرین ، عواقب طولانی مدت برای مستعمره و منطقه داشت که قبلاً تحت فشار فزاینده ای از سوی گاتها و سایر قبایل مهاجم قرار گرفته بود. پس از سقوط امپراطوری روم غربی و از بین بردن قبایل محلی توسط Avar Kaghanate در قرن 6th ، این منطقه توسط کروات ها اسکان داده شد ، یک قبیله اسلاوی که در قرن 7 به بالکان آمد.

نخستین ذکر شده از اوسییک به سال 1196 برمی گردد. این شهرک بین سالهای 1353 تا 1472 یک ملک فئودالی از خانواده Kórógyi بود. پس از مرگ آخرین Kórógyi ، پادشاه ماتیاس آن را به خانواده Rozgonyi اهدا کرد. این شهر تقریباً به طور کامل در 8 اوت 1526 توسط فاتحان عثمانی نابود شد. ترکها آن را به سبک شرقی عثمانی بازسازی کردند و از آن در سرشماری ترکیه در سال 1579 یاد شده است. در سال 1566 ، سلیمان بزرگوار یک پل معروف چوبی با قایق 8 کیلومتری در اوسییک ساخت ، که در آن زمان یکی از شگفتی های جهان به حساب می آمد. پس از نبرد موهاس در سال 1687 ، اوسییک در 29 سپتامبر 1687 توسط سلطنت هابسبورگ آزاد شد.

اوسییک به دلیل سبک باروک ، فضاهای باز و فرصت های تفریحی فراوان ، یک مکان گردشگری داخلی محبوب است. از مهمترین دیدنی های این شهر می توان به میدان اصلی ، ارگ باروک قرن 18th ، تفرجگاه کنار دراوا و پل تعلیق پیاده روی به سمت Baranja اشاره کرد. پارک شهرداری پادشاه پتار کرزیمیر چهارم و پارک تامیسلاو از ابتدای قرن بیستم شروع شده و از اماکن ملی محافظت می شود. اوسییک همچنین در کنار رودخانه دراوا یکی از معدود باغ های جانورشناسی کرواسی است. این شهرهمچنین دارای بنای تاریخی است.

کلیسای جامع  سنت پیتر و پاول یک سازه نئو گوتیک با دومین برج مرتفع در کرواسی پس از کلیسای جامع زاگرب است. این برج 90 متراندازه گیری کرده و از سراسر اوسییک قابل مشاهده است. به دلیل وسعت آن ، بیشتر مردم محلی از آن به عنوان کلیسای جامع یاد می کنند. کلیسای سنت پیتر و سنت پاول توسط فرانتز لانگنبرگ طراحی شده و شامل 40 پنجره شیشه ای رنگ آمیزی شده است ، اگرچه همه آنها پس از بمب گذاری در دهه 1990 سالم نیستند. این کلیسا همچنین شامل مجسمه های ادوارد هوزر است.