اورورو

Oruro

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۶۴,۶۸۳
پیش شماره تلفن: ۵۹۱+
ساعت:

شرح

اورورو 

اورورو شهری در بولیوی است و در حدود نیم راه بین لا پاز و سوکر در آلتیپلانو ، تقریباً 3709 متر از سطح دریا قرار دارد.این شهر پس از سانتا کروز دو لا سیرا ، ال آلتو ، لا پاز و کوچابامبا ، پنجمین شهر بزرگ بولیوی است که از نظر جمعیتی به آن مبتلا شده است. این مرکز پایتخت بخش اورورو و کرسی ائروس کاتولیک رومی اورورو است. اورورو به دلیل وابستگی به صنعت معدن ، خصوصاً قلع ، تنگستن ، نقره و مس در معرض چرخه های رونق و شکوفایی قرار گرفته است.این شهر در اول نوامبر 1606 توسط دون مانوئل کاسترو دو پادیلا تأسیس شد.

به عنوان یک مرکز استخراج نقره در منطقه ارووس. در آن زمان پس از سلطنت اسپانیایی فیلیپ سوم ، رئال ویلا دو سان فلیپه د اتریش نامگذاری شد. مدتی رونق گرفت ، اما با خسته شدن معادن نقره سرانجام رها شد. اورورو در اواخر قرن نوزدهم توسط بولیوی های اروپایی به عنوان یک مرکز استخراج قلع مجدداً تاسیس شد. به این نام قبیله بومی Uru-Uru نامگذاری شده است. مدتی معدن قلع لا سالوادورا مهمترین منبع قلع در جهان بود. به تدریج ، با کم شدن این منابع ، ارورو دوباره رو به زوال گذاشت. اقتصاد آن هنوز بر پایه صنعت معدن استوار است.

گردشگری

در حالی که به طور سنتی مبتنی بر معدن ، اورورو از اواخر قرن بیستم به طور فزاینده ای برای گردشگری محبوب شده است. در اوایل قرن بیست و یکم ، اقتصاد اورورو از طریق تجارت و ارتباطات اقتصادی با شیلی ، به ویژه برای صادرات محصولات به بازارهای اقیانوس آرام رشد کرد. این کشور محصولات را از طریق جاده از طریق شیلی به بندر Iquique اقیانوس آرام انتقال داد تا اتصالات جدیدی را به بازارهای خارجی باز کند. همچنین برای صادرات از اتصال ریلی از طریق یونی به بندر آنتوفاگاستا استفاده کرد.

با تشکر از افزایش ساخت و ساز جاده ، اورورو به عنوان یک ایستگاه ایستگاه در مسیر حمل و نقل کالا از بندر اقیانوس اطلس سانتوس ، برزیل ، از طریق پورتو سوارز و سانتا کروز به پایتخت ، لاپاز تبدیل شده است.شهر اورورو علی رغم کاهش اقتصادی ، گردشگران زیادی را به کارناوال دو اورورو جذب می کند و یکی از رویدادهای بزرگ عامیانه در آمریکای جنوبی را بخاطر “دیابلادا” ماسک شده و آناتا در نظر گرفته است.ارکستر سمفونیک اورورو در این شهر مستقر است. Alejandro ماریو Yllanes ، نقاش و نویسنده چاپار ، در اینجا به دنیا آمد. اورورو در شمال دریاچه های شور Uru Uru و Poopó قرار دارد. از لاپاز سه ساعت است.

آب و هوای اورورو

 اورورو که در ارتفاع 3709 متری از سطح دریا واقع شده است ، بخاطر هوای سردش بسیار معروف است. درجه حرارت گرمتر عموماً در ماه های آگوست ، سپتامبر و اکتبر و پس از بدترین وخامت زمستان و قبل از باران های تابستان رخ می دهد. از ماه مه تا اوایل ژوئیه ، دمای شب همراه با باد خنک می تواند درجه حرارت را تا حدود -20 درجه سانتی گراد کاهش دهد. تابستان گرمتر است و اگرچه منطقه خشک است اما بین ماه های نوامبر و مارس باران های قابل توجهی دارد.

سیستم آب و هوایی Köppen آب و هوا را به عنوان استپی گرمسیری و نیمه گرمسیری توصیف می کند ، به طور مختصر BSk.با توجه به روزهای گرم و زمستان های خشک ، برف به اندازه سرما تلخ یک اتفاق مکرر نیست. با این حال ، تارهای شکاری معمولاً هر چند سال یک بار سقوط می کنند ، اخیراً در 4 ژوئیه 2015. سه بارش اخیر برف دیگر از 13 ژوئن 2013 ، 1 سپتامبر 2010 ، و همچنین یکی در 2008 بود.

دیدنی‌ها