اولیندا

Olinda

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۸۹,۴۹۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۵۵
ساعت:

شرح

اولیندا یکی از شهرهای تاریخی استان پرنامبوکو برزیل است. این استان در منطقه شمال‌شرقی برزیل قرار دارد. در شمال با ایالت‌های پارایبا و سه ارا، در غرب با پیاوی، در جنوب با الاگواس و باهیا و در شرق با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. شهر رسیفی مرکز پرنامبوکو بوده و یکی از زیباترین نقاط شهری کشور برزیل یعنی بوا ویاگم را در خود جای داده‌ است.

این شهر دارای جاذبه‌ها و ویژگی هایی گردشگری زیادی است و بخش تاریخی آن که شامل  کلیسا، کارناوال‌هایی که خیلی شبیه کارناوال های سنتی پرتغال هستند، رقص هایی که هم شبیه کشورهای آفریقایی و هم شبیه برزیلی هاست خیابان محبوب احزاب و … به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.اولیندا برخلاف ریو و سالوادو به راحتی همه کارناوال ها را می پذیرد. تمام مراسم و جشنواره ها در خیابان برگزار می شوند.

چندین قبیله بومی از جمله قبیله Caetés و Tupinambá با چندین هزار ساله قدمت در ساحل شمال شرقی برزیل سکونت داشته اند، جایی که امروزه تپه های اولیندا در آنجا قرار دارد. این قبایل اغلب با هم در جنگ بودند. اگرچه فرانسوی‌ها نخستین گروه اروپایی‌ها بودند که به این منطقه آمدند اما پرتغالی‌ها گوی سبقت از آنها ربوده و در بلندترین تپه منطقه روستای Caeté را ایجاد کردند.مطالعات اخیر دانشگاه فدرال پیرامبوکو (Universidade Federal de Pernambuco) یافته‌های جدیدی از ساکنین سابق (اولیه) این منطقه بدست آورده است.

این شهر اولین بار در سال 1535 توسط Duarte Coelho Pereira بعنوان سکونتگاه انتخاب شده است و در 12 مارس 1537 تبدیل به شهر شد.

اقتصاد این منطقه در ابتدا بر پایه کشت نیشکر بود. واردات برده از آفریقا نیز ار دیگر درآمدهای اقتصادی این شهر بود . این وضعیت ( کشت نیشکر و واردات برده) تا 1888 ادامه داشت و در آن سال قانون طلایی یا the Lei Áurea  لغو شد.

شهرهای خواهر خوانده

شهرهای پارینتینز و ویلا دو کنده خواهرخوانده‌های اولیندا هستند.