اودنسه | Odense

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۱۸۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: (+۴۵) ۶
ساعت:

شرح

شهر اودنسه سومین شهر بزرگ کشور زیبای دانمارک است و نام آن از نام خدای خدایان، اودین، گرفته شده‌ است. این شهر، مهمترین شهر در جزیرهٔ فون است. جالب است بدانید که تاریخ اولین انسان‌هایی که در این شهر ساکن شدند، به حدود چهار هزار سال پیش برمی‌گردد. برای شناخت بیشتر این شهر با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر اودنسه

همان طور که در ابتدا گفتیم، این شهر سومین شهر بزرگ دانمارک است و حدود ۱۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. شاید برای شما جالب باشد که این شهر دقیقا شبیه شهرهای خیالی کودکی‌مان است. خانه‌هایی با سقف شیروانی که در میان کوچه و خیابان‌های زیبا ظاهر شده‌اند.

اقتصاد

بیشتر کارخانجات دانمارک در نزدیکی این شهر قرار دارند، به طوری که بزرگترین کارخانه‌ی کشتی‌‌سازی دانمارک در این شهر واقع شده‌ است. علاوه بر این، بزرگترین فروشگاه‌‌های حراجی سبزیجات، گُل و میوه‌ی دانمارک در این شهر قرار دارند.

جغرافیا

این شهر رویایی در ۴۵ کیلومتری شمال شهر اسوندبورگ واقع شده است و از پایتخت کشور، کپنهاگ ، حدود ۱۷۰ کیلومتر فاصله دارد.

گردشگری

در این شهر هر چیزی که بخواهید برای تمام سلیقه‌ها وجود دارد. همچنین می‌توانید به سراغ جاذبه‌ها بروید و از تماشای آن لذت ببرید. اگر به حیات وحش علاقه‌ مند هستید، در سفر به این شهر بازدید از باغ وحش را از دست ندهید. علاوه بر این می توانید از کلیسای تاریخی و زیبایی فونن دیدن کنید. اگر به تاریخ علاقه مند هستید، می توانید از موزه شهر، موزه هانس کریستین اندرسون و… بازدید کنید.

دیدنی‌ها