نیژنی نووگورود | Nizhny Novgorod

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۲۵۰٬۶۱۹
پیش شماره تلفن: ۸۳۱(۷)+
ساعت:

شرح

شهر نیژنی نووگورود مرکز استانی به همین نام در روسیه است که یکی از شهرهای میزبان رقابت‌های جام جهانی 2018 شده است. پنجمین شهر پر جمعیت روسیه، به عنوان مرکز اداری ناحیه فدرالی ولگا شناخته می‌شود. این شهر که یک مرکز مهم اقتصادی، علمی، آموزشی و فرهنگی می‌باشد، مرکز منطقه اقتصادی ولگا-ویاتکا نیز معرفی شده است. نیژنی با داشتن تعداد زیادی دانشگاه، تئاتر، موزه و کلیسا دارای قدمتی دیرینه و غنی است که توانسته به یکی از مراکز اصلی گردشگری در روسیه تبدیل شود. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر می‌کنیم. 

معرفی شهر نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود که در طی سال‌های 1931 تا 1990 و در دوره اتحاد جماهیر شوروی با نام گورکی شناخته می‌شد، محل تولد نویسنده فقید و مشهور روسی ماکسیم گورکی بوده، در طی آن سال‌ها پایگاه صنایع نظامی شوروی در این شهر مستقر بوده و به همین دلیل ورود خارجیان به آن تا حدودی توسط حکومت کمونیستی ممنوع اعلام شده بود. این شهر را که به عنوان پایتخت سوم روسیه می‌شناسند، در سده نوزدهم پایتخت تجاری امپراطوری این کشور پهناور بوده و از لحاظ صنعتی رونق فراوانی داشته است. جالب اینجاست که به علت حضور قدرتمند یک خاندان بزرگ بازرگانی روسیه‌ای به نام استراگانف، این شهر تا حدودی به نماد این خاندان تبدیل شده و در جای جای شهر سبک معماری و شمایل نگاری ویژه‌ای از این خاندان به یادگار مانده است.

ورزشگاه

ورزشگاه این شهر که بین سال‌های 1955 تا 1956 و طی 450 روز ساخته شده ئو در سال 2016  با ظرفیت 45 هزار نفر مورد بازسازی قرار گرفته تا در تورنومنت جهانی 2018 میزبان 6 دیدار از این رقابت‌ها باشد. 

تاسیسات نیژنی نووگورود

یک موضوع جالب در مورد شهر نیژنی وجود تاسیساتی مشابه تاسیسات هارپ امریکا در 150 کیلومتری شمال این شهر است. بگفتهٔ روزنامه روسی پراودا در سال ۲۰۰۵، «در حالیکه سیاستمداران روسی در مورد پروژهٔ هارپ کماکان ابراز وحشت می‌کنند، اما به این نکته کاملاً بی‌توجهند که روسیه تأسیسات همانندی دارد که دارای قدرت مشابه با تأسیسات هارپ است، و مدتهاست مورد استفادهٔ دانشمندان روسی بوده‌است».