نیترا | nitra

مشخصات شاخص

کشور: اسلواکی
جمعیت: ۷۶,۶۵۵
پیش شماره تلفن: ۴۲۱+
ساعت:

شرح

نیترا شهری در غرب اسلواکی است که در پای کوه Zobor در دره رودخانه نیترا واقع شده است. نیترا همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای اسلواکی است. قدیمی ترین یافته های باستان شناسی نیترا مربوط به حدود 25000 تا 30،000 سال پیش است. این مکان در 5000-7000 سال گذشته در کلیه دوره های تاریخی سکونت داشته است. چندین فرهنگ و گروه باستان شناسی اروپایی پس از اکتشافات مهم باستان شناسی در نیترا یا اطراف آن نامگذاری شده اند. این شهر توسط شهردار اداره می شود. شهردار رئیس شهر و رئیس اجرایی آن است. مدت کار چهار سال است. شهردار فعلی ، ژوزف دوونی ، در سال 2010 دوباره انتخاب شد. وی توسط احزاب سیاسی زیر حمایت می شود: Smer-SD ، KDH ، SNS ، SF و HZD. شورای شهر قوه مقننه است و دارای 31 عضو شورا است. نیترا کرسی دارای دو دانشگاه است: دانشگاه کنستانتینوس فیلسوف ، با 13،684 دانشجو ، از جمله 446 دانشجوی دکترا. و از دانشگاه کشاورزی اسلواکی ، با 10297 دانشجوی ، از جمله 430 دانشجوی دکترا. سیستم آموزش ابتدایی شهر شامل 14 مدرسه دولتی و سه مدرسه ابتدایی دینی است که در کل 6،945 دانش آموز ثبت نام می کنند. آموزش متوسطه توسط پنج ژیمناسیون با 3349 دانش آموز ، 8 دبیرستان تخصصی با 3،641 دانش آموز ، و 5 مدرسه حرفه ای با 3،054 دانش آموز ارائه می شود. مدارس این شهر شامل مدرسه متحد کاتولیک است.

موقیت جغرافیایی نیترا

نیترا در ارتفاع 190 متری از سطح دریا واقع شده است و مساحتی معادل 100.48 کیلومتر مربع دارد. در دره رودخانه نیترا در دشت دانوبی واقع شده است ، جایی که بخش بزرگتر آن در آن واقع شده است. بخش کوچکتر در جنوبی ترین کوه های قبیله ، به طور دقیق در کوهپایه کوه زوبور 587 متر واقع شده است. در حدود نیم راه بین پایتخت اسلواکی ، براتیسلاوا ، 92 کیلومتری و شهر مرکزی اسلواکی Banská Bystrica ، 118 کیلومتری با هتل فاصله دارد. سایر شهرهای اطراف شامل ترناوا به غرب ، توپووانی به شمال ، لویس به شرق و نوو زمیکی و کومورنو از جنوب است. یک رزرو طبیعی ملی به نام Zoborská lesostep در مرزهای این شهر واقع شده است.

آب و هوای نیترا

نیترا با چهار فصل مشخص در آب و هوای مرطوب قاره ای قرار دارد. این بیماری با اختلاف قابل توجهی بین تابستانهای گرم و زمستانهای سرد و برفی مشخص می شود. این شهر در گرم ترین و خشک ترین قسمت اسلواکی واقع شده است.

اقتصاد نیترا

تولید ناخالص داخلی سرانه در سال 2008 برای کل منطقه نیترا 10،508 یورو بود که پایین تر از میانگین اسلواکی بود. شرکت های نیترا کارخانه های تولید آبجو ، کارخانه دانه ، کارخانه های فرآوری مواد غذایی و سایر صنایع مرتبط با مواد غذایی بودند. در اقتصاد جدید تجارت آزاد پس از سال 1989 و پس از ورود به اتحادیه اروپا و کلوپ ارزی یورو تنها کارخانه تولید بطری شراب باقی مانده است. از کارخانه هایی که تحت رژیم کمونیستی در سال 1948-1989 آغاز شده ، کارخانه فرآوری پلاستیک هنوز هم به خوبی پیش می رود. رایج ترین صنایع الکترونیک و قطعات خودرو است که در پارک تجاری جدید متمرکز شده است. این شهر قصد دارد در سال 2011 بودجه ای معادل 42 میلیون بودجه داشته باشد.