نیکو | Nikkō

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۸۴,۱۹۷
پیش شماره تلفن: ۲۸۸(۸۱)+
ساعت:

شرح

نیکو شهری کوچک واقع در نواحی شمالی کانتوی ژاپن است. این شهر که در ورودی پارک ملی نیکو واقع شده است، از نظر مساحت سومین شهر بزرگ ژاپن محسوب می‌شود. این شهر یکی از گردش‌پذیرترین شهرهای ژاپن است که شهرت خود را مدیون معابد و زیارتگاه‌های تاریخی بی‌شمارش است. این شهر سر سبز و زیبا که در هر گوشه و کنار آن باغ‌های شگفت و معابد زیبا قرار گرفته، پارک معروف Tobu World را در دل خود جا داده است. پارکی که جایگاه نمایشگاه مدل‌های کوچک شده‌ی ساختمان‌ها و آثار معروف دنیا می‌باشد. در سفر به این شهر عجایب با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر نیکو

نیکو که زمانی روستایی بسیار کوچک و ساده بود، با ساخت معبد رینو جی در سال 766 در آنجا به دست شودو شونین اندکی شهرت یافت و در سال بعد از آن یعنی در سال 767 محل دفن و مقبره‌ی شوگون توکوگاوا لیاسو و سپس نوه‌ی پسری او یعنی لمیتسو شد. در همان سال معبد فوتاراسان نیز در آنجا ساخته شد و بیش‌تر از پیش این مکان رونق یافت. چند سال پس از آن و در سال 784  معبد چوزن جی در این منطقه تاسیس شد و اندک اندک روستای نیکو در اطراف این معابد گسترش یافت. در سال 1617 و در دوره ادو ساخت معبد نیکو توشو-گو در این مکان به اتمام رسید و این معبد به عنوان بزرگ‌ترین و پرهزینه‌ترین معبد نه تنها در دوران ادو بلکه در تمام تاریخ ژاپن تبدیل شد. نهایتا این مکان در 20 مارس سال 2006 به عنوان شهر در ژاپن به طور رسمی معرفی شد. 

اقتصاد

اقتصاد این شهر شدیدا وابسته به صنعت گردشگری و سایت‌های تاریخی، منظره‌ای و استراحتگاه‌های آب گرم خود است. تولید برف هیدرولیک، پردازش مواد غذایی و صنعت فلزات نیز از جمله صنایع درآمدزا و مهم آن محسوب می‌شوند. 

گردشگری

پارک بسیار معروف و زیبای Tobu World که طراحی و ساخت آن بیش از 5 سال طول کشیده است، معبد توشوگو، معبد توکوگاوا، آبشارهای کیگان، دریاچه چوزنجی، باغ گیاه‌شناسی، مجسمه سه میمون خردمند، سرزمین عجایب، خیابان سرو نیکو و حتی دریاچه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی و میمون‌های وحشی آن، همگی جزیی از جاذبه‌های توریستی این شهر عجیب و غریب هستند. 

جغرافیا

این شهر در استان توچیگی، در جزیره هونشو واقع شده است. دو رود پر آب واتاراس و کینوگاوا از میان شهر عبور می‌کنند. در این شهر کوه‌ها، آبشارها و رودهای بسیار وجود دارد که آن‌را به منبع قوی‌ای برای هیدروالکتریک تبدیل نموده است.

آب و هوا

نیکو دارای آب و هوا مرطوب و شرجی است. زمستان‌های پر برف و تابستان‌های مرطوب از ویژگی‌های اقلیمی آن محسوب می‌شود. این شهر به دلیل قرارگیری در ارتفاع 1298 از سطح دریا، نسبت به سایر شهرهای جزیره هونشو خنک‌تر می‌باشد.