ناترانگ | Nha Trang

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۲۰,۵۲۱
پیش شماره تلفن: ۵۸(۸۴)+
ساعت:

شرح

ناترانگ بهشت ساحلی کشور فوق‌العاده زیبای ویتنام است. این شهر که یکی از زیباترین خلیج‌های ویتنام بوده با ترکیب بی‌نظیر دریا و کوه در کنار هم در شمار رویایی‌ترین سواحل این کشور قرار گرفته است. در سرتاسر سواحل شش مایلی بکر و دست نخورده این شهر، هوای دلپذیر و لذت‌بخشی جریان دارد. دیدن سواحل هلالی شکل این خلیج، غواصی در آب‌های زلال آن و لذت خوابیدن بر ماسه‌های داغ ساحل، همگی دست به دست هم داده‌اند تا سالانه میلیون‌ها توریست را جذب این شهر افسانه‌ای کنند. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر ویتنامی پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر ناترانگ

ناترانگ که شهرتش را مدیون سواحل غواصی خود است، در تاریخ و باستان‌شناسی جزء اصلی حکومت پادشاهی و امپراطوری کوتهارا شمرده می‌شده که مناطق امروزی بین فو تا کمرن را دربرمی‌گرفته است. از همین‌رو نام این شهر را نیز با نام کوتهارا می‌شناختند. موسس این امپراطوری شخصی به‌نام چامپا بوده که برج مشهور پو ناگار را نیز در ناترانگ به یادگار گذاشته است. تحت حاکمیت همین امپراطوری دین غالب مردم عمیقا تحت تاثیر برهمانیسم و بودائیسم قرار گرفت. هرچند بعضی از مردم خدایان قدیم و معابد آن‌ها را حفظ کردند و امروزه نیز در شهر می‌توان بعضی از آن معابد را دید. همچنین امروزه این شهر به مرکز تحقیقات دریایی و اقیانوس شناسی ویتنام تبدیل شده است. منطقه حفاظت شده دریایی Hon Mun یکی از چهار منطقه اصلی دریایی حفاظت شده جهان است که توسط موسسه IUCN نیز پذیرفته شده است. 

اقتصاد

اقتصاد این شهر شدیدا وابسته به صنعت گردشگری است. صنعت کشتی‌سازی نیز که در حومه شهر رواج دارد کم و بیش به اقتصاد آن کمک می‌کند. ماهیگری و خدمات نیز شغل اکثر مردمان بومی منطقه می‌باشد. همچنین پرورش خرچنگ در دریا صنعت مهمی برای ساکنین منطقه محسوب می‌شود.

جغرافیا

این شهر که مرکز استان کان هوا یا خان هوای ویتنام است از شمال با ناحیه نین هوآ، در جنوب با شهر کمرن و در غرب با شهر دین کان همسایه می‌باشد. در شرق نیز توسط دریای شرقی احاطه شده است. فاصله این شهر از هانوی 1278 کیلومتر و از هوشی مین سیتی 448 کیلومتر است.

آب و هوا

ناترانگ دارای آب و هوای گرم و مرطوب است که در تمام طول سال تغییرات اندکی دارد و از همین‌رو در هر فصلی می‌توان به آن سفر کرد. متوسط بارندگی سالانه آن 1029 میلی‌متر است.

هتل‌ها