نیوجرسی | New Jersey

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸,۹۰۸,۵۲۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

نیوجرسی یکی از ایالتهای شرقی ایالات متحده آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا است. پایتخت آن ترنتون و شهرهای مهم آن نیوآرک و جرزی سیتی هستند. اگر شما به صدای اقیانوس و یا کنسرت علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما در سفر به آمریکا به این ایالت سر بزنید.

این ایالت به خاطر تعداد زیاد مزارع کوچک خود ایالت باغ ها نامیده می شود. (گوجه فرنگی های این منطقه به حق معروف هستند) و این ایالت همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای تفریحی در ایالات متحده یعنی کیپ می، جایی که خلیج دلاور با اقیانوس اطلس تلاقی می کند، را در خود جای داده است.

نزدیکی این شهر به نیویورک آن را به پایگاهی عالی برای سفرهای روزانه به منهتن تبدیل کرده است، اما در خود نیوجرسی هم مکان های بسیار زیادی برای گشت و گذار وجود دارند. موزه تاکرتون سیپورت و بیمن در دل منطقه تاریخی تاکرسون یک روستای فعال و زنده را به نمایش می گذارد که در آن شما می توانید درباره میراث دریایی سواحل نیوجرسی اطلاعات کسب کنید. در ترنتون نیز موزه و آسمان نمای ایالتی نیوجرسی دربرگیرنده باستان شناسی، هنرهای زیبا، تاریخ طبیعی، و غیره است.

شما در کمدن آکواریوم اَدوِنچِر را خواهید دید که در آن ٨٫٥٠٠ گونه آبی به نمایش گذاشته شده اند. و اگر هم قصد خرید کردن داشته باشید نیوجرسی بوتیک های شیک، مراکز فروش از تولید به مصرف، بازارهای روزانه، و مراکز خرید با تخفیف دارد. (یک مزیت: در این جا به پوشاک و کفش مالیات خرید تعلق نمی گیرد.)

دیدنی‌ها