انجامنا | ndjamena

مشخصات شاخص

کشور: چاد | Chad
جمعیت: ۹۵۱,۴۱۸
پیش شماره تلفن: ۲۳۵+
ساعت:

شرح

انجامنا |ndjamena

انجامنا پایتخت و بزرگترین شهر چاد است. بندری در رودخانه چاری ، در نزدیکی تلاقی رودخانه Logone ، مستقیماً با شهرک کامرونی Koussri روبرو می شود که این شهر با یک پل به آن وصل شده است. این منطقه همچنین یک اساسنامه ویژه است که به 10 ولسوالی یا محوطه تقسیم شده است. این یک بازار منطقه ای برای دام ، نمک ، خرما و غلات است. گوشت ، ماهی و پنبه پردازش صنایع اصلی آن است و این شهر همچنان به عنوان مرکز فعالیت های اقتصادی در چاد فعالیت می کند.شد.این شهر تا حدودی در طول جنگ داخلی چادیان ، در سال 1979 و دوباره در سال 1980 تخریب شد. در این سالها ، تقریباً همه جمعیت از شهر گریختند ، و در جستجوی پناهگاه در ساحل مقابل رودخانه چاری در کامرون ، جنب شهر کوثری ساکنان پس از پایان درگیریها تا سال 1981-98 برنگشتند. تا سال 1984 ، امکانات و خدمات در معرض جیره بندی دقیق قرار گرفتند و مدارس بسته باقی ماندند.

دوره آشفتگی در انجامنا با کودتای بی جان انجام شده توسط نخست وزیر شمالی هسن هابره علیه رئیس جمهور جنوب ، فلیکس ملووم آغاز شد: در حالی که مالوم و ارتش ملی وفادار به وی شکست خوردند ، مداخله در نبرد سایر جناح های شمالی رقیب بود. اوضاع هابر را پیچیده تر کرد. آتش بس موقت در سال 1979 از طریق میانجیگری بین المللی بدست آمد و فرمانده جنگجو گوكونی اوددی را به عنوان رئیس دولت وحدت ملی با رقیب خود هابر به عنوان وزیر دفاع تأسیس كرد. رقابت شدید بین گوکوونی و هابری باعث فوران درگیری های جدید در این شهر در سال 1980 شد. انجامنا خود را به بخشهایی که توسط جنگسالاران مختلف کنترل می شوند تقسیم کرد. جنگ پس از ماهها تنها زمانی به نتیجه رسید که گوکوونی خواستار مداخله لیبیایی ها شد که مخازن آنها مخزن دفاع هابری در پایتخت را تحت الشعاع قرار داد.

در 13 آوریل 2006 ، یک حمله جبهه متحد برای تغییر دموکراتیک به این شهر در نبرد انجامنا شکست خورد. این شهر بار دیگر در 2 فوریه 2008 توسط شورشیان UFDD و RFC مورد حمله قرار گرفت. در انجامنا ، فقط حدود بیست و شش درصد از منطقه شهری است. بیشتر ساکنان چاد در پایتخت یعنی شهر انجامنا ، یا منطقident اتفاقی Logone درست در جنوب پایتخت زندگی می کنند. تقریباً نیمی از جمعیت زیر پانزده سال سن دارند. از بین این افراد ، این یک تقسیم یکنواخت بین نر و ماده است. در حالی که تقسیم بین جنسیت یکسان است ، اختلاف بین گروه های قومی و دین تفاوت معناداری دارد. آیین های گوناگونی در این شهر وجود دارد.

اقتصاد انجامنا

منبع اصلی اقتصادی انجامنا کار کشاورزی است. حدود 80٪ از جمعیت این شهر در صنایع مستقر در کشاورزی فعالیت می کنند ، از جمله کشت محصولات زراعی و پرورش دام. بنابراین اقتصاد انجامنا تقریباً به هوای خوب متکی است و باعث می شود اقتصاد سالها با بارندگی کم بجنگد. این شهر از بانک جهانی و همچنین بانک توسعه آفریقا کمک های مالی دریافت می کند. تقاضای زیادی برای کارگران ماهر در این شهر برای کار در بخش های نفت و گاز و همچنین کارگران سازمان های غیر دولتی خارجی ، خدمات پزشکی و آموزش انگلیسی وجود دارد. ساکنان انجامنا مسئولیت پرداخت مالیات حداکثر 60٪ از کل درآمد خالص را دارند.

آب و هوای انجامنا

انجامنا دارای آب و هوای نیمه خشک با یک فصل مرطوب کوتاه و یک فصل خشک طولانی است. علی رغم اینکه شهر به طور متوسط ​​سالانه حدود 510 میلی متر باران باران می دهد ، به دلیل تبخیر و تعرق بسیار زیاد منطقه ، انجامنا هنوز هم در طبقه اقلیمی نیمه خشک قرار می گیرد. فصل مرطوب از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد و بیشترین میزان بارش در آگوست رخ می دهد. فصل خشک در اصل هشت ماه باقیمانده را تحت پوشش قرار می دهد. براساس دمای سالانه ، این شهر یکی از گرمترین شهرهای بزرگ کره زمین است. تنها در یک ماه از سال یعنی آگوست دمای متوسط ​​ماهانه بالا از علامت 32 درجه سانتیگراد   عبور نمی کند. دمای هوا در سطح شهر معمولاً بین ماه های مارس و ژوئن ، درست قبل از شروع باران های شدید دیده می شود. با این حال ، در خارج از گرم ترین ماه های سال ، شب ها در انجامنا به طور کلی قابل تحمل است.