ناروا | narva

مشخصات شاخص

کشور: استونی
جمعیت: ۵۵,۲۴۹
پیش شماره تلفن: ۳۷۲+
ساعت:

شرح

ناروا یک شهرداری و شهر در استونی است. در شهرستان ایدا-ویرو ، در نقطه شرقی استونی ، در مرز روسیه ، در رودخانه ناروا واقع شده که دریاچه پیپوس را تخلیه می کند. شهر ناروا سومین کشور بزرگ است.مردم از هزاره 5 تا 4 قبل از میلاد مسیح در این منطقه ساکن شدند ، همانطور که در آثار باستان شناسی فرهنگ ناروا نامگذاری شده است. سکونتگاه مستحکم در ناروا جوآورو قدیمی ترین شناخته شده در استونی است و قدمت آن در حدود 1000 قبل از میلاد است. اولین مرجع کتبی ناروا در اولین تواریخ نوگورود است که در سال 1172 ناحیه‌ای را در نوگورود به نام Nerevsky توصیف می کند. به گفته مورخان ، این نام از نام رودخانه ناروا یا رودخانه ناروا نشات گرفته است و نشان می دهد که یک مسیر تجاری که اغلب مورد استفاده قرار می گرفت از طریق ناروا عبور می کرد ، اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر وجود شهرک تجاری در آن زمان وجود ندارد.

موقعیت مطلوب در گذر از مسیرهای تجاری و رودخانه ناروا در پشت تأسیس قلعه ناروا و توسعه شهرک شهری در اطراف آن بود. این قلعه در طول حکومت دانمارک در شمال استونی در نیمه دوم قرن سیزدهم تاسیس شد. قدیمی ترین سابقه کتبی قلعه مربوط به سال 1277 است. روستای نارویا در کتاب سرشماری دانمارک قبلاً در سال 1241 ذکر شده است. شهری در حوالی دژ ایجاد شده و در سال 1345 لیبیک حقوق شهر را از شاه دانمارک والدمار چهارم بدست آورد. این قلعه و شهر اطراف ناروا پس از فروش پادشاه دانمارک زمین های خود را در شمال استونی در سال 1346 به تملک سفارش Livonian تبدیل شد. در سال 1492 قلعه ایوانگورود در کنار رودخانه ناروا توسط ایوان سوم مسکو تأسیس شد.تجارت ، به ویژه تجارت از راه دور هانسازاتیک ، در طول قرون وسطایی به عنوان raison d’être ناروا باقی ماند. با این حال ، به دلیل مخالفت با تالین ، خود ناروا هرگز جزئی از لیگ هانساتیس نشد و همچنین یک شهر بسیار کوچک باقی ماند.

ناروا در نقطه شرقی استونی ، 200 کیلومتری از شرق از پایتخت استونی استالین تالین و 130 کیلومتری جنوب غربی سن پترزبورگ واقع شده است. پایتخت ایالت ویرا ویرو ، جهوی ، در 50 کیلومتری غرب واقع شده است. مرز شرقی شهر در امتداد رودخانه ناروا همزمان با مرز استونی و روسیه است. قسمت استونی مخزن ناروا بیشتر در قلمرو ناروا و در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد. دهانه رودخانه ناروا به خلیج فنلاند حدود 13 کیلومتر پایین دست از شهر فاصله دارد.شهرداری ناروا 84.54 کیلومتر مربع را پوشش می دهد .ناروا در خط بین المللی راه آهن بین استونی و روسیه قرار دارد. روزانه یک قطار مسافر بین المللی که دو کشور را به هم وصل می کند وجود دارد. قطار یک شبه بین مسکو از طریق سنت پترزبورگ به تماس های تالین در ناروا | narva ، همچنین چهار قطار داخلی روزانه بین ناروا و تالین که توسط الرون اداره می شوند وجود دارد. قطارهای مدرن در سال 2016 معرفی شدند و اکنون کمتر از 3 ساعت از ناروا تا تالین می گذرند.