شهرک نمک آبرود | Namak Abrud

مشخصات شاخص

کشور: ایران | Iran
جمعیت: ۵۰٬۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۱۵
ساعت:

شرح

در سال 1366 پروانه احداث شهرکی به‌نام نمک آبرود در استان مازندران توسط وزارت مسکن دولت وقت صادر گردید. دو هدف اصلی احداث این شهرک از این قرار بودند که 1_ ایجاد یک شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستانهای نوشهر و چالوس و 2_ جذب سرریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر. به همین دلیل مصوبه مذکور در تاریخ هفتم دیماه سال 1367 توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ گردید. ایلیا گشت در این مقاله سفری به این شهرک زیبای توریستی خواهد داشت، با ما همراه شوید.

معرفی نمک آبرود

این شهرک توریستی تفریحی زیبا وسعتی در حدود 650 هکتار از اراضی منطقه را در برگرفته و در دوازده کیلومتری غرب چالوس واقع شده است. در قسمت شمالی این منطقه 200 هکتار پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در دامنه بکر رشته کوه البرز مناظر طبیعی بی‌نظیری را برای این مجموعه فراهم نموده است. طرح اولیه این شهرک کاملا مهندسی توسط مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری تهیه و اجرا شده است. این شهرک به طور کلی از دو بخش مسکونی و بخش توریستی تشکیل شده است. بخش مسکونی که تا یکصدهزار نفر را می‌تواند در خود جای دهد در 8 محله ساخته شده است. بخش توریستی نیز مجموعه‌ای از امکانات تفریحی رفاهی است که برای مسافران و گردشگران ساخته شده است.

جغرافیا

شهرک نمک آبرود بین راه چالوس به تنکابن در 12 کیلومتری غرب چالوس در استان مازندران واقع شده است. از سمت شمال خود به دریای خزر و حد جنوبی آن به ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته کوه البرز) می‌رسد. 

امکانات تفریحی و توریستی

تله کابین نمک آبرود معروفترین وسیله تفریحی این منطقه است که بر فراز رشته کوه‌های البرز تا دامنه دریا وسعت دید بی‌نظیری را به مسافران می‌دهد. با این وجود امکانات تفریحی هیجان‌انگیز دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که سورتمه نمک آبرود، پارک ماجراجویی، زیپ لاین و پل معلق را شامل می‌شود. همچنین پینت‌بال، پیست کارتینگ، پیست موتور چهارچرخ، ماشین رادیو کنترلی، شهربازی و باشگاه تیراندازی از دیگر امکانات تفریحی و گردشگری این منطقه می‌باشند.

دیدنی‌ها