ناکورو | nakuru

مشخصات شاخص

کشور: کنیا
جمعیت: ۵۰۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۵۴+
ساعت:

شرح

ناکورو بعد از نایروبی ، مومباسا و كیسومو چهارمین شهر بزرگ كنیا است. ناکورو ممکن است بخاطر اکتشافات باستان شناسی واقع در حدود 8 کیلومتری منطقه تجاری مرکزی در محل ذخیره  Hyrax قابل ردیابی در دوره ماقبل تاریخ باشد. ناکارو توسط انگلیسی ها به عنوان بخشی از ارتفاعات سفید در دوران استعمار تأسیس شد و همچنان در حال رشد و توسعه به جهان وطنی است. این شهر در سال 1904 وضعیت شهرستانی را دریافت کرد و در سال 1952 به عنوان شهرداری شد. تاریخچه کنیا به عنوان یک کشور از نزدیک با تاریخ ناکورو به عنوان یک شهر و منطقه ای که هم اکنون یک کشور است در هم تنیده است. رؤسای جمهور اول و دوم کنیا اقامتگاه های نیمه رسمی خود را در داخل شهر حفظ کردند. این شهر برای مدتی طولانی است که کانون سیاستهای کنیا بوده و در اختیار سیاستمداران متنوعی از جمله مرحوم Kariuki Chotara ، Kihika Kimani و مرحوم Mirugi Kariuki و Koigi Wamwere بود.

در سال 2006 ، نماینده پارلمان وقت ، میروگی کارووکی در سانحه سقوط هواپیما در مارشابیت در مسیر رسیدن به یک نشست صلح کشته شد. این سانحه همچنین باعث کشته شدن پنج عضو دیگر پارلمان شد. انتخابات پس از انتخابات پسرش ویلیام کارووکی میروگی از حزب Narc-Kenya به چالش کشیده شد. در سن 27 سالگی ، هون. ویلیام کاریوکی میروگی یکی از جوانترین نمایندگان مجلس به نمایندگی از حوزه انتخابیه شهرک ناکورو شد. وی در انتخابات عمومی سال 2007 توسط لی کینجیوجی شکست خورد و رقیب نزدیک خود کشیش مایک براون را شکست داد. خشونت پس از انتخابات سال 2007 نیز در این شهر صدمه دید و ده ها ساختمان توسط جناح های مختلف به زمین سوخته اند.شهر ناکورو در بخش ناکروورو ، کنیا واقع شده است. در 1850 متری از سطح دریا در ارتفاعات کنیا قرار دارد و آب و هوایی مشابه ، البته کمی سردتر ، به نایروبی می دهد.

اقتصاد ناکورو

کشاورزی ، تولید و گردشگری ستون فقرات اقتصاد ناکورو هستند. منطقه اطراف شهر به دلیل پتانسیل کشاورزی گسترده خود که دارای تعداد زیادی مزارع کوچک و همچنین شرکتهای گسترده کشاورزی است ، شناخته شده است. عمده محصولات زراعی که در اطراف ناکورو پرورش یافته و در شهر به بازار عرضه می شود شامل قهوه ، گندم ، جو ، ذرت ، لوبیا و سیب زمینی است. . این محصولات زراعی در سیلوهای انبوه در حومه شهر توسط شورای ملی غلات و تولیدات و لسiolo Grain Handlers Limited ذخیره می شوند. محصولات زراعی ماده اولیه اولیه را برای صنایع تولیدی موجود در ناکورو و نایروبی تهیه می کنند. این صنایع شامل آرد و دانه های دانه ای هستند. دامپروری یک فعالیت اقتصادی کلیدی است و ورودی های کارخانه های مختلف فرآوری شیر را در سطح شهر فراهم می کند. از دیگر صنایع تولیدی می توان به کارخانه صابون Menengai ، کارخانه موتور سیکلت Car & General ، کارخانه باتری Evehow ، Fertiplant East Africa و موارد دیگر اشاره کرد.این شهر همچنین به داشتن خانه بزرگترین زنجیره های خرده فروشی سوپر مارکت کنیا افتخار می کند. سوپرمارکت های ناکومات ، نایواس ، توسکی و گیلانیس همه در ناکورو تأسیس شدند.براساس یک مطالعه سازمان ملل که در سال 2011 منتشر شد ، ناکورو سریعترین شهر در حال رشد در آفریقا و چهارمین در جهان است.این شهر همچنین مرکزی برای مشاغل مختلف خرده فروشی است که کالاها و خدمات را به بخش های تولیدی و کشاورزی ارائه می دهد. یک بازار عمومی  در غرب شهر واقع در جاده اصلی نایروبی واقع شده است.

 

دیدنی‌ها