نایروبی | nairobi

مشخصات شاخص

کشور: کنیا
جمعیت: ۴,۰۰۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۰+
ساعت:

شرح

نایروبی پایتخت و بزرگترین شهر کنیا است. این شهر از محبوبیت زیادی به عنوان شهر سبز در خورشید یاد می شود. نایروبی در سال 1899 توسط مقامات استعماری در آفریقای شرقی انگلیس ، به عنوان انبار راه آهن در راه آهن اوگاندا تأسیس شد. پس از استقلال در سال 1963 ، نایروبی پایتخت جمهوری کنیا شد. در دوره استعمار کنیا ، این شهر به مرکزی برای صنعت قهوه ، چای و سیزال مستعمره تبدیل شد. این شهر در رودخانه آتیه در بخش جنوبی کشور قرار دارد و از سطح دریا 1795 متر ارتفاع دارد. نایروبی دومین شهر بزرگ جمعیت در منطقه دریاچه های بزرگ آفریقا بعد از دارالسلام ، تانزانیا است..نایروبی با داشتن هزاران مشاغل کنیائی و بیش از 100 شرکت و سازمان بین المللی مهم ، از جمله برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد و دفتر سازمان ملل متحد در نایروبیUNON ، مرکز مستقر در تجارت و فرهنگ است. بورس اوراق بهادار نایروبی NSE یکی از بزرگترین در آفریقا و دومین بورس قدیمی در این قاره است. این چهارمین ارز بزرگ آفریقا از نظر حجم معاملات است که قادر به انجام 10 میلیون تجارت در روز است.

سایت نایروبی در اصل بخشی از یک باتلاق غیر مسکونی بود. نام خود نایروبی از اصطلاح ماسایی به معنای “آبهای سرد” گرفته شده است ، و به جریان آب سرد که در این منطقه جریان دارد ، اشاره دارد. با ورود به راه‌آهن اوگاندا ، این سایت توسط سر جورج وایتهاوس برای انبار فروشگاه مشخص شد ، زمین را برای کارگران هندی که در این راه آهن کار کرده بودند ، زمین را محاصره و اردوگاه را محاصره کرد. وایتهاوس ، مهندس ارشد راه آهن ، به دلیل ارتفاع زیاد ، آب و هوای معتدل و قرار گرفتن قبل از صعود شیب دار اسکله های لیمورو ، از این مکان به عنوان یک مکان استراحت ایده آل استفاده کرده است. انتخاب وی با این وجود مورد انتقاد مقامات دولت پروتكلات قرار گرفت كه احساس می كردند این سایت خیلی صاف ، زهكشی ضعیف و نسبتاً نابارور است. در سال 1907 ، نایروبی جایگزین مومباسا به عنوان پایتخت پروتکل پروتئین شرق آفریقا شد. در سال 1908 ، شیوع بیشتر طاعون منجر به این شد كه اروپایی ها نتیجه بگیرند كه علت آن شرایط غیر بهداشتی در بازار هند است. دولت با محدود کردن سرخپوستان و بومیان طبقه پایین به مناطق خاص برای اقامت و تجارت واکنش نشان داد و زمینه ای برای جدایی نژادی در حوزه تجارت فراهم کرد. با آغاز جنگ جهانی اول ، نایروبی با مهاجرت و بیگانگی زمین به عنوان یک مستعمره نشین اروپایی تأسیس شد. و در سال 1919 ، نایروبی به عنوان شهرداری اعلام شد.

موقعیت جغرافیایی نایروبی

نایروبی در بین شهرهای کامپالا و مومباسا واقع شده است. از آنجا که نایروبی در مجاورت لبه شرقی دره ریفت قرار دارد ، گاهی اوقات زمین لرزه ها و لرزه های جزئی رخ می دهد. Ngong Hills ، واقع در غرب شهر ، برجسته ترین ویژگی جغرافیایی منطقه نایروبی است. کوه کنیا در شمال نایروبی واقع شده است و کوه کلیمانجارو به سمت جنوب شرقی است. رود نایروبی و شاخه های آن از طریق شهر نایروبی عبور می کنند. وانگاری ماتای ​​، برنده جایزه صلح نوبل ، برای نجات جنگل بومی کارورا در شمال نایروبی ، که به خطر افتاده بود جایگزین مسکن و زیرساخت های دیگر شود ، به شدت جنگید. حومه غربی نایروبی از بیمارستان ملی کنیا در جنوب تا دفتر مرکزی سازمان ملل در حومه جیگیری در شمال ، مسافتی حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در مرکز شهر واقع شده است ، که در منطقه تجاری مرکزی واقع شده است. ساختمانهای پارلمان کنیا ، کلیسای جامع خانواده مقدس ، سالن شهر نایروبی ، دادگاه های حقوقی نایروبی و مرکز کنفرانس کنیاتا همه این محوطه را احاطه کرده اند.

آب و هوای نایروبی

نایروبی آب و هوای کوهستانی نیمه گرمسیری  Cwb دارد. در 1،795 متر از سطح دریا ، شامگاهها ممکن است خنک باشد ، به خصوص در فصل ژوئن -ژوئیه ، هنگامی که دما می تواند تا 9 درجه سانتیگراد کاهش یابد. آفتابی ترین و گرمترین نقطه سال از ماه دسامبر تا مارس است که متوسط ​​دما در اواسط بیست و یکم درجه سانتیگراد در طول روز است. حداکثر دما برای این دوره 24 درجه سانتیگراد است. دو فصل بارانی وجود دارد ، اما میزان بارندگی می تواند معتدل باشد. ابری ترین قسمت سال دقیقاً بعد از اولین فصل بارانی است ، که ، تا ماه سپتامبر ، معمولاً شرایط با دراز باران می بارد. از آنجا که نایروبی نزدیک استوا قرار دارد ، اختلاف بین فصول حداقل است. از فصول به عنوان فصل مرطوب و فصل خشک یاد می شود. زمان طلوع آفتاب و غروب خورشید به همین دلیل کمی در طول سال تغییر می کند.

دیدنی‌ها