نادی | Nadi

مشخصات شاخص

کشور: فیجی | Fiji
جمعیت: ۴۲,۲۸۴
پیش شماره تلفن: ۶۷۹+
ساعت:

شرح

نادی سومین شهر بزرگ کشور جزیره‌ای و بسیار زیبای فیجی است که در جزیره شگفت‌انگیز ویتی لوو جایی در قلب اقیانوس آرام جنوبی پنهان شده است. این شهر دروازه ورود به دنیای اسرارآمیز مجمع‌الجزایر فیجی است که با طبیعت سرسبز خود، آب و هوای مطلوب، چشم انداز بی‌نظیر از اقیانوس آرام، سواحل ماسه‌ای فوق‌العاده، آب‌های فیروزه‌ای و شفاف و جنگل‌های گرمسیری و استوایی خود دل هر گردشگری را می‌رباید. ایلیا گشت در این مقاله سعی در معرفی این شهر زیبای فیجی‌ایایی دارد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر نادی 

ساکنین اصلی این شهر را هندیان و بومیان فیجی تشکیل می‌دهند و از همین‌رو نادی با جمعیت کثیر هندو فیجیایی خود مرکز اصلی هندوئیسم و اسلام در کشور فیجی محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین فرودگاه کشور فیجی در فاصله 9 کیلومتری از این شهر قرار گرفته است. مسلمانان این شهر در مسجد بزرگ نادی و مسجد احمدیه شهر عبادت می‌کنند و معبد با شکوه شیوا سوبرامانیا در قسمت جنوبی شهر محل عبادت هندوها می‌باشد. نادی در سال 1947 به عنوان یک شهر تاسیس شد و در همین زمان دولت فیجی دفاتر خود را در مناطق بالاتر شهر احدات نمود. اندک اندک به تعداد دفاتر خدماتی و مشاغل دولتی شهر افزوده شد و سازمان‌های تجاری بسیاری نیز در اطراف آن‌ها تشکیل شد. در سال 1967 دولت منتخب محلی به مردم معرفی شد و در سال 1972 مدیریت شهر به شورای شهر واگذار گردید. با این وجود امروزه این شهر توسط مدیران منصوب دولتی اداره می‌شود. 

اقتصاد

کشت و تولید نیشکر در کنار صنعت گردشگری و توریسم پایه اصلی اقتصاد شهر را تشکیل داده‌اند. 

آب و هوا و جغرافیا 

نادی در بخش غربی جزیره ویتی لوو قرار دارد و در طبقه‌بندی‌های آب و هوایی دارای اقلیم موسمی استوایی می‌باشد. این شهر دارای یک فصل خشک و کوتاه در ماه‌های جولای و آگوست و یک فصل مرطوب طولانی است که باقی ماه‌های سال را پوشش می‌دهد. 

دیدنی‌ها