موستا | mosta

مشخصات شاخص

کشور: مالت | Malta
جمعیت: ۲۰,۹۸۸
پیش شماره تلفن: ۳۵۶+
ساعت:

شرح

ماستا شهری در منطقه شمالی مالت و در شمال غربی والتا است. که سومین شهر پرجمعیت مالت است.مشهورترین ساختمان در موستا روتوندا است ، یک باسیلکا بزرگ با سومین گنبد بزرگ پشتیبانی نشده در جهان ساخته شده است. ماستا از پیش از تاریخ ساکن بوده است. Dolmens در San Filep دره ، در محدوده موستا ، گواه اصلی این است. هر دلارمان دارای دو سنگ ایستاده مستطیل و یک سنگ مشابه دیگر است که به صورت افقی بالاتر از دو طبقه دیگر قرار گرفته است. همانطور که موستا در مرکز مالت قرار دارد. اتوبوس ها در مسیر Buaibba ، Burmarrad ، خیابان Paul Paul ، Qawra ، Xemxija ، Ċirkewwa ، Mellieħa و سایر مناطق در شمال از موستاعبور می کنند.موستا دارای پیشاهنگان و راهنماهای دخترانه خود ، دو باشگاه گروه Nicolo ‘Isouard و Santa Maria  و دو کارخانه آتش بازی است. ترافیک زیادی از خیابان قانون اساسی ، یکی از خیابانهای اصلی موستاعبور می کند که جنوب را به شمال مالت متصل می کند.

یکی از جاذبه های جذاب در موستا ، کلیسای Speranza است که در دره Speranza واقع شده است. این بنا در قرن 18th ، بین 1760 و 1761 ساخته شده است. افسانه ای که به نمازخانه وابسته است ، بازگو می کند که در جریان حمله ترکیه ، یک دختر جوان و خواهرانش که از گوسفندان خانواده خود مراقبت می کردند ، توسط مهاجمان در معرض خطر قرار گرفتند. در حالی که خواهران فرار می کردند ، دختر جوان نتوانست به اندازه کافی سریع فرار کند زیرا کمی لگد کرد. گفته می شود که وی در غاری مخفی شده است و در همین حال او به مریم ، مادر عیسی دعا کرد ، وعده داد که اگر نجات یابد ، یک نمازخانه را اختصاص داده شده به بانوی ما. وقتی مهاجمان ترکی که او را تعقیب می کردند ، به دنبال او در غار نرفتند ، زیرا فکر می کردند این دختر نمی تواند در آنجا پنهان شود ، زیرا در ورودی یک وب دست نخورده وجود دارد.

موستا به سومین گنبد بزرگ پشتیبانی نشده جهان می بالد. این کلیسا به عهده اختصاص داده شده است. جشن فرض در 15 اوت برگزار می شود و یک روز تعطیل عمومی است. این کلیسا همچنین به عنوان روتوندای سنت ماریا Assunta شناخته می شود. در 9 آوریل 1942 ، کلیسا در طول جنگ جهانی دوم تقریباً نابود شد. یک بمب محور به گنبد کلیسا برخورد کرد اما منفجر نشد. مواد منفجره برداشته شد و یک بمب ماکت اکنون به عنوان یادبود نمایش داده می شود. روتوندا توسط جورجیو گروژت دو واسی ، شهروند فرانسوی ساکن ماستا طراحی شده است. ساکنان مصطف ، در آن زمان بیش از 1500 نفر ، کلیسا را ​​ساختند. این کلیسا 27 سال به طول انجامید و به جذابیت عمده ای منجر شد.