شهر مراکش (Morocco City)

مشخصات شاخص

کشور: مراکش
جمعیت: ۹۰۹٬۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۵۲۵(۲۱۲)+
ساعت:

شرح

شهر مراکش

مراکش شهری است در شمال آفریقا در استان مراکش تانسیفت الحوز که در کشور مغرب واقع شده است. موزه‌ها و بناهای تاریخی متعدد آن، برای دوستداران تاریخ، جاذبه‌های درخشانی دارند؛ و برای کسانی که می‌خواهند در فرهنگ‌های محلی غرق شوند، مدینه (بخش قدیمی شهر) نماد زندگی مراکشی با تمام شکوه و عظمت حیرت‌آور آن را در خود دارد. اگر به دنبال قطب‌های خرید مقرون به صرفه از آفریقا و یا به دنبال کوهنوردی و گشت و گذار در رشته کوه‌های اطلس شمالی هستید ایلیا گشت این شهر سرخ را به شما پیشنهاد می‌دهد.

معرفی شهر مراکش

شهر مراکش یا شهر سرخ (حمرا) که تمامی ساختمان‌ها و بناهای آن به رنگ قرمز است. نام آن ریشه در نام این کشور و گویای اهمیت آن در طی قرن‌های متمادی است. این شهر که پایتخت گردشگری کشور مغرب محسوب می‌شود، تمام زیبایی‌های شمال آفریقا را در خود جای داده است. ساکنان اصلی شهر در روزگاران قدیم ایل مردان و چادرنشینان بربر جنوبی کشور بودند که این منطقه را بازاری برای فروش کالاهای دست‌ساز خود انتخاب نمودند. با گذشت سال‌ها و با اینکه گردشگران بسیاری از تمامی نقاط با فرهنگ‌های مختلف به این منطقه سفر می‌کنند اما مردمان آن همچنان زندگی و راه و رسم آبا و اجدادی خود را حفظ نموده‌اند.

گردشگری

منطقه قدیمی شهر به نام مدینه ، منطقه‌ای هزارتو که مهمترین جاذبه شهر است. جامع الفنا، میدانی بزرگ در ورودی شهر که محل معرکه گیری مردمان آن است. محلی که در هنگام غروب آفتاب شمارا به قرون وسطی بازمی‌گرداند. مارگیران، بندبازان، عنترگردانان، نقالان، داستان‌سرایان و هنرمندانی که با حنا نقش‌های زیبا می‌آفرینند، جای خود را به تردست‌ها، شعبده‌بازان، آتش‌خواران، فال‌گیرها و پیشگویان می‌دهند.مسجد جامع کتیبه، مدرسه بن یوسف، مقبره بزرگ سلسله سعدیون از دیگر اماکن تاریخی و دیدنی آن هستند. 

جغرافیا

این شهر در 196 کیلومتری شمال غربی دروازه ورود به صحرای آفریقا، 180 کیلومتری شرق شهر بندری صویره و ۸۰ کیلومتری بلندترین قله شمالی آفریقا یعنی «توبکال» در کوههای اطلس قرار گرفته است. بلندترین ارتفاع آن 510 متر و پست‌ترین ارتفاع آن 430 متر از سطح دریا است.

هتل‌ها

دیدنی‌ها