مونته‌ویدئو | Montevideo

مشخصات شاخص

کشور: اروگوئه
جمعیت: ۱٬۳۳۶٬۸۷۸
پیش شماره تلفن: ۷ ۲ ۵۹۸
ساعت:

شرح

شهر مونته‌ویدئو پایتخت و بزرگترین شهر بندر اصلی کشور اروگوئه واقع در آمریکای جنوبی است. این شهر بزرگتر از دو برابر اندازه هر شهر دیگری در این کشور است و یک شهر بسیار مهم محسوب می‌شود. به طوری که حدود نصف جمعیت اروگوئه در این شهر ساکن هستند. در ادامه با ایلیاگشت همراه شوید.

معرفی مونه‌ویدئو

جالب است بدانید این شهر در آوریل ۲۰۰۶، در رتبه بندی مرکز مشاوره منابع انسانی مرکر به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در آمریکای لاتین شناخته شد. جمعیت شهر از لحاظ نژادی تقریباً ایتالیایی و اسپانیایی هستند. حداقل دو توضیح برای مفهوم نام “مونته‌ویدئو” وجود دارد: اولی بیان می‌کند که آن از زبان پرتغالی گرفته شده که در آن “مونته- وید- ئو” یعنی “یک کوه می‌بینم” و دومی این است که اسپانیولی‌ها مکان یک کوه را در یک نقشه به این صورت بیان کردند، “Monte VI De Este a Oeste ” که یعنی “شش کوه از شرق به غرب”. کل اسم اصلی این شهر «سن فلیپه سانتیاگو دمونته‌ویدئو» است.

آب و هوا

مونته‌ویدئو در جنوب کشور اروگوئه و در دهانه شمالی سرشاخه بسیار بزرگ یک رود (پلاته) واقع شده‌است. این شهر دارای آب و هوایی معتدل است. شهر درجه گرمای متوسط تقریبا  °۱۳ سانتیگراد دارد که در تابستان به °۴۰ سانتیگراد یا بالاتر نیز می‌رسد.

اقتصاد

تا به امروز، تجارت منبع اصلی درآمد برای این شهر بوده است که آن را به رقیبی برای بوئنوس آیرس تبدیل می‌کند.

دیدنی‌ها