مونتگو بی | Montego bay

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۰,۱۱۵
پیش شماره تلفن: ۸۷۶+
ساعت:

شرح

مونتگو بی خلیج پایتخت کلیسای سنت جیمز است و همچنین تنها دیگر شهر رسمی جامائیکا است ، که از آن به عنوان شهر دوم یا بیشتر به عنوان مو بی ، در زبان محلی و گاه خلیج توسط محلی ها یاد می شود. این شهر بعد از کینگستون ، شهر اسپانیایی و پورت مور ، چهارمین منطقه بزرگ شهری است که همگی منطقه کلانشهر کینگستون بزرگ را تشکیل می دهد و دارای بیش از نیم میلیون نفر است. در نتیجه ، خلیج مونتگو دومین شهر بزرگ آنگلوفون در کارائیب ، پس از شهر برتر ، کینگستون است. خلیج مونتگو یک مقصد گردشگری محبوب است که شامل خرید بدون وظیفه ، ترمینال خط کروز و چندین سواحل و استراحتگاه می شود. این شهر توسط فرودگاه بین المللی دونالد سانگستر ، شلوغ ترین فرودگاه در آنگلوفون کارائیب ، که در محدوده رسمی شهر واقع شده است ، سرو می شود. این شهر در یک حوضه آبریز محصور شده است که توسط چندین رودخانه مانند رودخانه مونتگو تخلیه شده است.

امروزه ، خلیج مونتگو بی به دلیل بیمارستان بزرگ منطقه ای خود ، امکانات بندری ، خانه های دوم برای تعداد زیادی از کلاس های بالای جامیان از کینگستون و همچنین آمریکای شمالی و اروپایی ها ، رستوران های خوب و فرصت های خرید شناخته شده است. سرزمین ساحلی در نزدیکی خلیج مونتگو بی توسط بسیاری از استراحتگاه های گردشگری ، که اخیراً ساخته شده اند ، اشغال شده است ، برخی از آنها مزارع قدیمی نیشکر را با برخی از بناهای اصلی و کارخانه های آسیاب که هنوز ایستاده اند ، اشغال می کنند. معروف ترین سالن گل سرخ جادوگر سفید است که در حال حاضر یک زمین گلف در کلاس جهانی برگزار می شود. زیرساخت های این شهر در حال انجام یک سری از نوسازی های انفجاری است که پس از اتمام ، هدف آن حفظ خلیج مونتگو به عنوان مقصد برتر منطقه است. مرکز همایش مونتگو بی خلیج ، که در یک سایت بزرگ در نزدیکی املاک رز هال ساخته شده ، توسط بروس گلدینگ نخست وزیر جامائیکا در 7 ژانویه 2011 افتتاح شد.

اکثریت جمعیت مونتگو بی تبار آفریقایی است. این شهر همچنین دارای اقوام اقلیت قابل توجهی همچون سرخپوستان شرقی و چینی ها است که در اواسط تا اواخر قرن نوزدهم به عنوان خادمان محاصره شده به این کشور آمدند. چینی ها به ویژه در خرده فروشی هایی که در مرکز خلیج مونتگو بی واقع شده است ، نقش مهمی در اقتصاد این شهر دارند ، بخصوص در خرده فروشی هایی که در آن خلیج مرکز شهر مونتگو بی قرار دارد و بسیاری از مغازه ها و سوپر مارکت ها متعلق به مهاجران چینی هستند. جمعیت هند شرقی این شهر همچنین نقش اصلی را دارد زیرا بسیاری از مغازه های هدایا و جواهرات در این شهر فعالیت می کنند که بیشتر برای گردشگران در نظر گرفته شده اند. این شهر همچنین مهاجران بسیاری از کشورهای اسپانیایی مانند مکزیک ، کوبا و اسپانیا و همچنین بسیاری از فرانسوی ها ، روس ها و ایتالیایی ها دارد.به دلیل تأثیر زیاد گردشگری و BPO ، این شهر همچنین در بسیاری از آمریکایی ها و کانادایی ها واقع شده است که در گردشگری یا BPO فعالیت می کنند.