میسیساگا | Mississauga

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۲۱,۵۹۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۹۰۵ ، ۲۸۹ و ۳۶۵
ساعت:

شرح

میسیساگا یکی از شهرهای انتاریو است. بیشتر مردمان تورنتو بیش از 10.000 سال است که از طریق سفر به کانادا آمدند و در منطقه تورنتو که در فلاتی پهناور و شیب دار با رودخانه ها، دره های عمیق و جنگل سر سبز واقع شده است، سکونت کرده اند. پس از جدال وسیع بر سر خرید تورنتو، میسیساگا این منطقه را به تاج بریتانیایی واگذار کرد سپس بریتانیا شهر یورک را در سال 1793 تأسیس کرد و بعد آن را به عنوان پایتخت کانادای بالا معرفی کرد.

در طول جنگ 1812، این شهر محل جنگ یورک بود و خسارات سنگینی به آن توسط نیروهای ایالات متحده متحمل شد. یورک در سال 1834 به عنوان شهر تورنتو نامگذاری شد. سپس در سال 1867 در طی کنفدراسیون کانادا، این شهر به عنوان مرکز استان انتاریو تعیین شد. 
اروپایی ها اولین کسانی بودند که در این شهر سکونت کردند که این موضوع در اواسط سال های 1700 میلادی با ساخت یک قلعه فرانسوی در نزدیکی زمین های نمایشگاه امروز شروع شد که به ندرت شلوغ بود، تا این که در سال 1793 شروع به رشد کرد.

بعدها در قرن نوزدهم، با رشد شهر، تورنتو به عنوان کانون اقتصادی و فرهنگی کانادا تبدیل شد. تورنتو در دهه های اخیر به خاطر سیاست های مهاجرت لیبرال کشور در دهه 1960 و اقتصاد قوی منطقه به یکی از شهر های متنوع در فرهنگ و قومیت در جهان تبدیل شد. بیش از 80 قومیت معرفی شد و بیش از نیمی از ساکنان این شهر در خارج از کانادا متولد شده اند.