میسکلک | miskolc

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۵۷۱۷۷
پیش شماره تلفن: +۳۶۴۶
ساعت:

شرح

میسکلک شهری در شمال شرقی مجارستان است که به دلیل صنایع سنگین شناخته شده است. میسکلک چهارمین شهر بزرگ مجارستان است. همچنین مرکز ایالت Borsod-Abaúj-Zemplén و مرکز منطقه ای مجارستان شمالی است.پایین ترین مناطق سواحل رودخانه ساژ ، با ارتفاع 110-120 متر است. این منطقه متعلق به منطقه دشت بزرگ است و از سنگهای رسوبی تشکیل شده است. بین تپه آواس و دیاسگیار منطقه تپه ای کوه باخ پایین متشکل از ماسه سنگ ، مارن ، خاک رس ، لایه های زغال سنگ ، از دوره سوم و سنگ های آتشفشانی از میوسن قرار دارد.

B Centralkk مرکزی ، یک منطقه کوهستانی به آرامی شیب دار و دارای ارتفاعی بین 400 تا 600 متر ، بین دیشگری و لیلافراد واقع شده است. این منطقه از دوره تریاس از سنگ آهک ، تخته سنگ ، دولومیت و سایر سنگها تشکیل شده است. سطح بیشتر توسط فرسایش کارستتی تشکیل شده است.بالاترین منطقه ، ارتفاع 600-900 متر بالاترین ارتفاعات Bükk با ارتفاعات Bkk در Lillaf Lred شروع می شود. این بیشتر شامل رسوبات دریایی از پالئوزوئیک و مزوزوئیک ، و سنگهای آتشفشانی مانند دیباچه و پورفیری است. چندین غار در این منطقه یافت می شود. این شهر همچنین با کمترین دمای اندازه گیری شده در مجارستان با دمای 35 درجه سانتیگراد شناخته شده است.

به طور کلی میسکلک به عنوان یک شهر صنعتی تصور می شود ، و بزرگترین افزایش اقتصاد آن در حقیقت توسط صنعتی شدن در دوران سوسیالیسم بود. در حقیقت صنعت دارای سابقه ای طولانی در شهر است.

میسکولک در گذشته از قرون وسطی یک شهر مهم بازار بود ، بیشتر به دلیل نزدیکی به مسیرهای اصلی تجارت منطقه. از نظر اقتصاد ، توسعه واقعی فقط پس از اشغال عثمانی آغاز شد. در قرن 18th ، این شهر قبلاً دارای یک کارخانه ذغال سنگ ، کارخانه تولید کاغذ ، آبجوسازی ، کارخانه تولید باروت و پانزده کارخانه در جریان رودخانه Szinva بود. تولید شیشه کار می کند و کوره های آهن در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 ظاهر می شوند. اولین کوره آهنی که توسط هنریک فاضولا در حدود سال 1770 ساخته شد ، زنده نماند ، اما مورد دوم ، که در سال 1813 ساخته شده است ، هنوز هم می توانید بازدید کنید. چندین شهرک جدید در کوههای Bükk برای تأمین مسکن برای کارگران تولید کنندگان و کوره های شیشه کار ایجاد شده است.

توسعه از نیمه دوم قرن نوزدهم ، تا حدودی به دلیل اوضاع سیاسی و بخشی نیز به دلیل خط راه آهن تازه ساخته شده ، سریعتر شد. یک کوره بزرگ در Diósgyőr ساخته شد و چندین کارخانه دیگر نیز ساخته شدند. صنعت معدن نیز اهمیت بیشتری پیدا کرد. طی چهل سال جمعیت دو برابر شد. صنعتی شدن منجر به شکل گیری میسکولک بزرگ با اتحاد میسکلک و دیشگری و چند شهر و روستای مجاور شد. اتحاد تنها اولین قدم در مورد مسكولك در یك مركز صنعتی بود. توسعه به بالاترین حد خود در دهه 1980 رسید ، زمانی که کارخانه فلز بیش از 18000 کارگر داشت و تولید بیش از یک میلیون تن در سال بود. جمعیت با ثبت تمام وقت مواجه شد ، ⅔ از افراد شاغل در صنایع سنگین کار می کردند.

رکود اقتصادی پس از پایان دوران سوسیالیست ، شهرهای صنعتی مجارستان شمالی را به سختی وارد کرد. نرخ بیکاری افزایش یافت تا اینکه به یکی از بالاترین سطح کشور تبدیل شود ، جمعیت میسکلک به طرز چشمگیری کاهش یافته است تنها به اوضاع اقتصادی شهر با تغییر روبرو شد ، شرکت های بزرگتر به جای شرکت های بزرگ دولتی ظاهر شدند.در اوایل دهه 2000 دهه تغییرات به پایان رسید و شهر با موفقیت از رکود عبور کرد. شرکت های بین المللی و سوپر مارکت ها در این منطقه ظاهر شدند. دولت محلی در تلاش است نقش شهر را در فرهنگ و جهانگردی تقویت کند. در اواخر سال 2004 ، بزرگراه M3 به شهر رسیده بود.

آب وهوای میسکلک

تابستان تازه در میسکلک گرم و مرطوب است. دمای روز 20 تا 30 درجه سانتیگراد یا بالاتر امری عادی است. برف و یخ در فصل زمستان غالب هستند. میسکلک سالانه حدود 120 سانتی متر بارش برف دریافت می کند. روزهای زیر انجماد و شبهای کمتر از 20 درجه سانتیگراد هر دو در زمستان رخ می دهد.

 

دیدنی‌ها